Blat Noble Silver Notte. Fot. Technistone

Blat Noble Silver Notte. Fot. Technistone

  • Autor: bm
  • 24 wrz 2017 10:48 (aktualizacja: 25 wrz 2017 12:34)

Meble kuchenne - dobierz do nich blat w kontrastowym kolorze!

Kuchenny blat w odcieniu kontrastującym z kolorem frontów meblowych pozwoli stworzyć elegancką i modną całość. Przy ciemnym blacie doskonale będą wyglądały białe meble, ciekawy efekt da też zastosowanie bardzo jasnego blatu z szarą zabudową.

Czytaj też: 20 pomysłów na kuchenną wyspę

Blat to ten element kuchni, który ma bardzo duży wpływ na jej estetykę i klimat. Jest przysłowiową "kropką nad i" nadającą styl i warto dobrze przemyśleć, z jakiego materiału i w jakim kolorze go wykonać. Wybór na rynku jest duży tym bardziej, że producenci wciąż poszukują nowych materiałów i rozwiązań, eksperymentując zarówno z grubością płyt blatowych, jak i z ich kolorystyką. Chyba najwięcej możliwości kolorystycznych dają nam laminaty i kompozyty, bowiem można uzyskać właściwie dowolny efekt. W zależności od upodobań możemy znaleźć blaty odwzorowujące rysunek drewna, naturalny kamień, beton, ale również kolory jednolite, czystą biel lub czerń.

Czarny blat ze lśniącego kompozytu lub laminatu doskonale podkreśla nieskazitelną biel kuchennych szafek, podobnie jak ciepłe drewno lub materiał w kolorze naśladującym dąb czy orzech. Z kolei do frontów z jasnego drewna możemy dopasować blat z chłodnej stali, dzięki czemu tradycyjny charakter mebli zostanie przełamany dodatkiem rodem ze stylu industrialnego. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce