Kuchnia Irving marki Classen. Fot. Classen

  • Autor: mg
  • 17 sie 2017 15:50 (aktualizacja: 18 sie 2017 09:45)

Meble kuchenne. Gotowe czy na wymiar - co wybrać?

Gotowa zabudowa czy meble na wymiar? Przed takim właśnie wyborem stają osoby aranżujące wnętrze kuchni. Oba rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. Radzimy, na co zwrócić uwagę, wybierając meble do kuchni.

Meble kuchenne. 4 sprawdzone sposoby na modną kuchnię.

Współczesna kuchnia powinna być dopasowana do potrzeb użytkowników, ich stylu życia, spełniać wymagania funkcjonalne, a także estetyczne, które są niezmiernie ważne. Obecnie wszyscy aranżujący kuchnię mogą wybierać spośród gotowych zabudów kuchennych oraz tzw. kuchni na wymiar, przygotowywanych z myślą o konkretnym pomieszczeniu. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Gotowe zabudowy kuchenne są przede wszystkim tańsze, gdy zestawimy je z meblami przygotowywanymi pod konkretny wymiar. Wynika to z prostego faktu – powtarzalność elementów mebli gotowych pozwala na ich masową produkcję, a tym samym obniżenie kosztów.

Warto także pamiętać, że w przypadku przeprowadzki gotowe zabudowy kuchenne można bez większego problemu zdemontować, przewieźć i korzystać z nich w nowym miejscu. Dzięki temu zmiana lokalizacji nie stanowi przeszkody w ponownym użyciu starych mebli. Pod warunkiem oczywiście, że idealnie dopasowana zabudowa nie jest priorytetem.

Generalnie rzecz biorąc, gotowe meble kuchenne to dobre rozwiązanie przede wszystkim do pomieszczeń o większej powierzchni i standardowym rzucie. Poza tym na pewno sięgną po nie ci, którym zależy na czasie, nawet kosztem ograniczonego wyboru kolorów i wzorów (z konieczności wybiera się z aktualnie dostępnej oferty producenta).

Meble na wymiar to jedyna możliwość aranżacji wnętrz zindywidualizowanych, zrywających ze stereotypem. A tych na rynku stale przybywa. Kuchnie w loftach czy zlokalizowane na poddaszu to tylko wybrane przykłady. Poza tym meble na wymiar świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, w których każdy skrawek powierzchni wymaga praktycznego zagospodarowania.

Nie należy również zapominać o kuchniach otwartych, tworzących wraz z salonem jedno wnętrze. W takiej sytuacji jednorodność stylistyczna jest konieczna. Można ją uzyskać właśnie dzięki meblom powstałym na specjalne zamówienie. W przypadku takich kuchni to inwestor podejmuje decyzję zarówno o wymiarach, jak i użytych materiałach. Jednak za komfort wyboru musimy zapłacić więcej niż za fabrycznie przygotowaną zabudowę kuchenną.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • Michał, 2017-11-29 07:50:52
    Co mi zaoferowano? Pomiar w cenie, konsultacje fachowca wizualizacje komputerową sprzety (tansze niz w sklepie) AGD i montaż W cenie chyba te jest porządek po robocie co nie jest standardem. Tak zostałem obsłużony w sklepie www.smolis-meble.pl/. A kuchnia jest jak z obrazka
    • Kasia Jazowska, 2017-08-30 10:27:37
    Ja zdecydowanie preferuje meble na wymiar. Swoje mam od firmy Jopp Design i sprawdzają się super. Teraz moja kuchnia lepiej wygląda i łatwiej mi się w niej poruszać.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce