Urządzenia AGD oraz regały z zapasami sprytnie chowają się za drzwiami przesuwnymi, pozostawiając na widoku elegancką i uprzątniętą kuchnię. Fot. Hettich

Urządzenia AGD oraz regały z zapasami sprytnie chowają się za drzwiami przesuwnymi, pozostawiając na widoku elegancką i uprzątniętą kuchnię. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 08 lis 2017 09:32 (aktualizacja: 09 lis 2017 14:34)

Meble kuchenne - jak ukryć sprzęt AGD za frontami?

W nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach kuchennych ważne jest wrażenie spokoju i harmonii. Aby to osiągnąć, warto ukryć urządzenia AGD za frontem meblowym. W razie potrzeby wystarczy go delikatnie przesunąć lub nacisnąć dłonią, żeby swobodnie korzystać z piekarnika czy kuchenki mikrofalowej.

Urządzenia AGD stały się bardzo istotnym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz kuchennych. Chociaż lodówki czy zmywarki są projektowane zgodnie z najnowszym wzornictwem, to w kuchni preferujemy sprzęty ukryte za frontami mebli, najchętniej w modnym, minimalistycznym designie bez uchwytów. 

Nie tylko półki i szuflady, ale również  urządzenia AGD można estetycznie zamaskować funkcjonalnymi drzwiami przesuwnymi, które po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z pozostałą częścią zabudowy meblowej. 

Okucie "InLine XL" pozwala delikatnie przesuwać nawet bardzo duże fronty, o wymiarach 2.000 mm x 2.600 mm - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. To spora powierzchnia, za którą z powodzeniem możemy ukryć nie tylko domową spiżarnię, ale również urządzenia AGD. Po skończonej pracy, kiedy urządzenia nie są już używane, jeden ruch dłonią wystarczy, aby schować całe kuchenne wyposażenie i cieszyć się modnym, minimalistycznym wyglądem kuchni.

Drzwi przesuwne to nie jedyne rozwiązanie stosowane w celu osiągnięcia jednolitych zabudów kuchennych. Można sięgnąć także po różnej wielkości fronty mocowane na zawiasach dopasowanych do ich ciężaru.

Koniecznym dopełnieniem jednolitych zabudów kuchennych są systemy bezuchwytowe. Wystarczy lekko nacisnąć front, żeby go otworzyć bez problemu. W tej sytuacji nic nie zakłóci idealnie gładkiej płaszczyzny. To niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku kuchni połączonych z salonem.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce