Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z frontami firmy Proform. Fot. Proform

Meble kuchenne na wysoki połysk - oto 15 wyjątkowych propozycji

  • Autor: bm
  • 20 gru 2017 08:27 (aktualizacja: 20 gru 2017 13:02)

Meble w połysku dodają kuchni nowoczesności, podkreślają prostotę i minimalizm wnętrza. Nie są też tak trudne w utrzymaniu, jak mogłoby się wydawać. Optycznie powiększają i rozświetlają pomieszczenie, zmniejszają też przytłaczający czasem efekt wynikający z zastosowania wysokiej zabudowy.

Wykończenie mebli kuchennych w wysokim połysku należy do najpopularniejszych rozwiązań na rynku już od wielu sezonów. Efekt rozświetlenia wnętrza, jaki dają połyskujące fronty, jest nie do przecenienia, a właściwości użytkowe powierzchni wysokopołyskowych w niczym nie ustępują matowym.

Popularność mebli kuchennych wykończonych w wysokim połysku zawdzięczamy przede wszystkim panującej już od wielu sezonów modzie na wnętrza w stylu nowoczesnym. Połysk bowiem pasuje do nich doskonale, a szeroka paleta dostępnych rozwiązań materiałowych i kolorystycznych powoduje, że w kwestii lśniącej kuchni niemal nie ma rzeczy niemożliwych. Dostępne na rynku fronty w połysku to zazwyczaj laminat, akryl bądź folia poliestrowa, producenci wykorzystują również coraz częściej laminaty, które wizualnie do złudzenia przypominają szkło. Tego typu wykończenia cieszą się ogromną popularnością. Meble w połysku dodają kuchni nowoczesności, podkreślają prostotę i minimalizm wnętrza – kuchnia w połysku całkowicie wpasowuje się w te kryteria.

Zdarza się, że przeciwnicy frontów w połysku twierdzą, że jakość tych mebli jest niezadowalająca. Niektóre tego typu powłoki mogą być (ale nie muszą) bardziej podatne na wilgoć oraz promienie słoneczne. Wielu użytkowników skarży się również na liczne odciski palców pozostawiane na meblach – niestety, tego nie unikniemy, ale podobne mankamenty mają również fronty z matowym wykończeniem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA