Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań stosowanych w przypadku niewielkich kuchni jest wysoka zabudowa. Fot. Kam

Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań stosowanych w przypadku niewielkich kuchni jest wysoka zabudowa. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 01 wrz 2017 11:20 (aktualizacja: 03 wrz 2017 15:13)

Meble kuchenne. Propozycje do małych wnętrz

Większość Polaków wciąż posiada mieszkania o niewielkim metrażu. Jak zatem zaaranżować w nich kuchnie? Kluczowe w tym przypadku jest znalezienie równowagi między funkcjonalnością mebli a ich ograniczonym rozmiarem. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Hiszpański design - zobaczcie meble, które Was zachwycą!

Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań stosowanych w przypadku niewielkich kuchni jest wysoka zabudowa. W ten sposób zagospodarowuje się każdy dostępny centymetr powierzchni. O popularności rozwiązania przesądza jego praktyczność i uniwersalność. W obrębie takiej zabudowy bez większych problemów można przygotować miejsce na wszystkie niezbędne w kuchni strefy robocze, czyli blat, zlew i płytę grzewczą. Poza tym wysokie szafy sprawdzą się w każdym rodzaju kuchni, niezależnie od jej kształtu czy wielkości. Mogą mieć one postać jednego rzędu wysokich, pojemnych szafek albo dwóch rzędów niższych mebli o różnej głębokości. Optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie szaf w ściennej niszy. Wtedy duże płaszczyzny frontów dają efekt podobny do eleganckiej boazerii.

Z myślą o niewielkich, a przy tym wąskich pomieszczeniach, które uniemożliwiają tworzenie bardziej skomplikowanych układów kuchennych, opracowywane są także zabudowy kuchenne przeznaczone do ustawienia na jednej ścianie. Przy odpowiednim projekcie w takiej kuchni można zmieścić wszystko, co potrzebne, zachowując przy tym ergonomiczny układ. Oprócz aspektu praktycznego, należy pamiętać, że jest to korzystne także ze względu na montaż. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce