Model Chalet firmy Verle Kuchen. Fot. Verle Kuchen

Model Chalet firmy Verle Kuchen. Fot. Verle Kuchen

  • Autor: mg
  • 16 maj 2018 13:22 (aktualizacja: 18 maj 2018 07:30)

Meble kuchenne - styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co sezon, a nawet częściej. Jednak styl klasyczny uznawany jest za ponadczasowy. Zobaczcie, jak pięknie wyglądają zabudowy kuchenne utrzymane w stylu klasycznym.

Czytaj też: Meble kuchenne - wybierz białe kolory!

Styl klasyczny daje poczucie harmonii, spokoju i przytulności. Tak urządzone wnętrze to rozwiązanie dla osób, które w domu szukają wytchnienia od zabieganej codzienności. Do kuchni, serca domu, gdzie codziennie spotykają się domownicy, a niejednokrotnie również podejmujemy gości, idealnie pasuje nieprzesadzona elegancja stylu klasycznego.

Jakie są najbardziej charakterystyczne wyróżniki klasycznego stylu w meblach kuchennych? Na pewno będą nimi frezowane fronty dostępne w szerokiej palecie barw. Mając do umeblowania dużą powierzchnię, możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, nawet zaryzykować elegancką czerń. Będzie ona trochę bardziej wymagająca w codziennej pielęgnacji, ale nada wnętrzu dodatkowego szyku. Mniejszą czy słabiej doświetloną kuchnię rozjaśnią szafki w jasnym beżu, różnych odcieniach kremowego czy zgaszonej bieli. Bez względu na kolor mebli doskonale w tym stylu odnajdą się imitacje drewna - na frontach, blatach czy w postaci dekoracyjnych wstawek.

Klasyczna zabudowa kuchenna oferowana przez współczesnych producentów stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Za ponadczasowymi meblami kryją się jednak nowoczesne rozwiązania. Oświetlenie blatów roboczych umożliwia wygodne przygotowanie posiłków, a różnego rodzaju systemy cargo perfekcyjnie organizują produkty i akcesoria. 

W stylu klasycznym można zdecydować się na dynamizujące kontrasty. Do jasnych mebli dodać odrobinę ciemniejsze blaty i dodatki. Albo pozostać przy bezpiecznych połączeniach – ciepłe odcienie frontów zestawić z pastelowymi ścianami. Urządzając wnętrze klasyczne, ważne jest, aby dążyć do jak największej harmonii.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce