Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Mela Noce Chiaro" to zestawienie drewnianych brązowych frontów i czarnego szkła. Fot. Home Cucine

Meble kuchenne w kontrastowej aranżacji

  • Autor: ap
  • 19 lut 2014 08:01

Jednolita kolorystyka czy faktura mebli we wnętrzu kuchennym jest nudna! - przekonują producenci mebli kuchennych. Proponują więc rozwiązania niestandardowe, polegające na łączeniu odmiennych materiałów i kontrastowych barw.

Wybierając meble do kuchni, większość z nas decyduje się na tzw. bezpieczne rozwiązania, czyli tworzy zestawy szafek w tych samych dekorach, bądź zbliżonych kolorach. Warto jednak poświęcić trochę uwagi innym pomysłom na modną kuchnię. Spośród dostępnych wzorów i kolorów frontów kuchennych, możemy wybrać te pozornie do siebie niepasujące.

Kontrast we zabudowie kuchennej można osiągnąć na wiele  sposobów. Pierwszym z nich, i chyba najchętniej stosowanym, jest łączenie ciemnych i jasnych dekorów skrzydeł drzwiowych i frontów szafek, w ramach jednej zabudowy. Kontrastowa biel połączona, np. z czernią lub innymi żywymi barwami z pewnością sprawi, że nasza kuchnia zyska niepowtarzalny wygląd.

Innym rozwiązaniem jest łączenie frontów na wysoki połysk z frontami fornirowanymi lub drewnianymi. Również i w tym przypadku możemy sięgnąć po ponadczasowe zestawienia czyli biele, beże czy szarości w połączeniu z rodzimymi gatunkami drewna, np. dębu czy jesionu. Ciekawym pomysłem jest także połączenie czarnych lub czekoladowych wstawek w połysku z orzechem północnoamerykańskim.

Dostępnych rozwiązań jest bardzo dużo i tak naprawdę naszą wyobraźnię ogranicza jedynie... budżet. Dla wielbicieli oryginalnych rozwiązań producenci komponentów przygotowali także fronty łączące naturalny kamień z drewnem lub fronty z nadrukami, na przykład w formie krajobrazu w zestawie z drewnem, szkłem lub lakierem.  

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA