Kuchnia KamDuo ML firmy Kam. Fot. Kam

Kuchnia KamDuo ML firmy Kam. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 01 maj 2018 13:25 (aktualizacja: 19 maj 2018 10:45)

Meble kuchenne - wybierz asymetryczną zabudowę

Współczesna kuchnia wcale nie musi być symetrycznie uporządkowana. Równie dobrze może zaskakiwać mnogością kształtów, urozmaiconymi wnękami i otwartymi półeczkami, które pojawiają się w nieoczywistych miejscach.

Projektanci coraz częściej przełamują dotychczasową stylistykę mebli kuchennych i wykraczają poza schematy narzucone przez minimalizm. Miejsce monolitycznej bryły, której estetyka opierała się na symetrycznych modułach i prostych płaszczyznach frontów, powoli zastępuje mniej uporządkowany układ mebli. W nowej linii zabudowy meblowej zaskakuje finezyjna gra geometrycznych kształtów, zamkniętych i otwartych przestrzeni, które dodatkowo rozmieszczone są w nieregularny sposób. 

Spersonalizowana kuchnia ma podkreślić indywidualny styl gospodarzy, a nie powielać uniwersalne aranżacje z katalogów. Obecnie jest to możliwe nawet w przypadku mebli systemowych - dzięki dostępnym wielu rozwiązaniom stylistycznym, w tym nietypowym, takim jak asymetryczny układ mebli, można wykreować niepowtarzalny klimat wnętrza. Mocnym akcentem takiej zabudowy są otwarte półki o zróżnicowanym kształcie, które - dla wzmocnienia efektu - mogą pojawiać się w mniej oczywistych miejscach: tuż pod sufitem, w atrakcyjnie wyeksponowanej wnęce czy przełamując prostą płaszczyznę frontów.

Urozmaicona forma zabudowy meblowej pozwoli uatrakcyjnić wnętrze kuchenne, ważne jednak, aby estetycznie ją skomponować.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce