Kuchnia KamPlus firmy Kam. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 06 lut 2018 20:01 (aktualizacja: 07 lut 2018 12:26)

Meble kuchenne - wybierz ścianki przyblatowe w kolorze blatu

Współczesna kuchnia stała się miejscem aranżacyjnych popisów. Możemy z dużą dowolnością bawić się zarówno kolorami, jak i formami. Ciekawym trendem obserwowanym w zabudowach kuchennych jest wykonywania ścianek przyblatowych w kolorystyce zgodnej z kolorem kuchennego blatu.

Zestawienie podobnych kolorów blatu kuchennego i ścianki przyblatowej zapewnia wnętrzu stylistyczną spójność i jest dowodem konsekwencji projektowej. Tworzy przy tym swoistą ramę dla strefy roboczej. Oczywiście, dobór kolorystyki jest tu kwestią absolutnie dowolną. Mogą być to monokolory utrzymane w jasnych lub ciemnych odcieniach, a także imitacje całej palety różnych gatunków drewna lub kamienia. W zależności od pomysłu projektanta kolorystykę blatu i ścianki przyblatowej można zestawić z zabudową kuchenną na zasadzie kontrastu lub też zachować zbliżoną kolorystykę.

Ograniczeniem w stosowaniu takich zabiegów aranżacyjnych nie są bynajmniej używane materiały. Nawet blat z kamienia może być zestawiony z laminatem na ściance przyblatowej do złudzenia przypominającym naturalny materiał. Podobnie jest także z drewnem i jego imitacjami. Szeroką paletę możliwości otwierają też konglomeraty. Zresztą wielu producentów, specjalnie dla zwolenników tego typu rozwiązań, przygotowuje blaty kuchenne w tych samych kolorach co ścianki przyblatowe.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce