×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble kuchenne: zabudowa w dwóch rzędach

Meble kuchenne: zabudowa w dwóch rzędach

Autor: mg
Dodano: 06 lip 2018 10:13
Zaktualizowano: 15 lip 2018 11:01

Istnieje wiele sposobów aranżacji kuchni. Nadal jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zabudowa meblowa zaprojektowana w dwóch rzędach – z podziałem na szafki dolne i górne.

Czytaj też: Meble kuchenne - wybierz funkcjonalną wyspę!

Kuchenna zabudowa meblowa zorganizowana w dwóch rzędach to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Dla wielu użytkowników kuchni często to jedyny wybór. Dotyczy to zwłaszcza niedużych wnętrz kuchennych, gdzie trzeba efektywnie zagospodarować każdy centymetr dostępnej przestrzeni.

Dużym atutem zabudowy meblowej w dwóch rzędach jest uniwersalność. To funkcjonalne i bezpieczne aranżacyjnie rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych pomieszczeń, gdzie cała zabudowa ogranicza się do jednej ściany, jak i w przypadku większych wnętrz, w których układ pozwala na zaprojektowanie zabudowy w bardziej rozbudowanym kształcie. Poza tym „dwurzędówka” jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do przestrzeni zamkniętych, jak i otwartych.

Choć sam układ zabudowy meblowej zorganizowanej w dwóch rzędach wydaje się mocno tradycyjny, w porównaniu z kuchniami sprzed kilku dekad nastąpiła istotna zmiana. Szafki górnej zabudowy projektowane są coraz częściej do wysokości sufitu. To sprytny pomysł projektantów, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. W wysokich szafkach wiszących można przechowywać znacznie więcej niż tylko przyprawy, puszki z kawą i herbatą czy lekkie akcesoria kuchenne. W nowoczesnych zabudowach meblowych szafki wiszące nie są wyłącznie ozdobą. Na równi z dolnymi stały się miejscem przechowywania zastawy stołowej, szklanek czy kubków. Stało się to możliwe, gdyż zwiększyła się nie tylko ich pojemność, ale - dzięki solidnym okuciom - również wytrzymałość na obciążenia.

Nowym wyzwaniem dla projektantów jest projektowanie mebli, by nawet zabudowa pod sam sufit tworzyła nowoczesną i atrakcyjną wizualnie architekturę. Zachowując potencjał przestrzeni do przechowywania, można uatrakcyjnić design mebli zastępując na przykład pojedyncze, wysokie szafki wiszące - dwoma rzędami mniejszych. W takiej konfiguracji można wprowadzać ciekawe połączenia kolorystyczne i indywidualne kompozycje dekorów. Sposobem na nadanie wysokiej zabudowie górnej lekkości i optyczne rozświetlenie wnętrza będą również dekoracyjne akcenty szklane.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także