Otwarte półki to mocny akcent kuchennej aranżacji. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 26 sty 2018 12:28 (aktualizacja: 30 sty 2018 12:02)

Meble kuchenne - zabudowy z otwartymi półkami

Otwarte półki powróciły do wystroju kuchni. Pozwalają urozmaicić aranżację, dodają jej uroku i lekkości, a jednocześnie są praktyczne. Często wykonywane są z innego materiału niż szafki kuchenne, co nadaje zabudowie bardziej nowoczesny charakter.

Kuchnia w wersji matowej - wybierz piękną aranżację

Otwarte półki to mocny akcent kuchennej aranżacji. Indywidualizują zabudowę meblową, pozwalają uzyskać efekt lekkości, a przy okazji są niezwykle praktyczne - mamy bowiem wygodny dostęp do ustawionych na nich przedmiotów, których na co dzień używamy w kuchni.

Zaletą otwartych półek jest ich różnorodność - nie muszą być takie same nawet w jednym wnętrzu.  Można zdecydować się na standardowe proste półki wiszące, jak i te o bardziej zróżnicowanych formach. Można wyróżnić je innym dekorem lub kolorem, albo umieścić na ścianie na ozdobnym panelu z drewna. Kuchnia zyska w ten sposób nowoczesny wyraz. 

Przytulność to naczelna zasada aranżacji w stylu rustykalnym czy vintage. Trudno byłoby osiągnąć taki klimat bez półek i półeczek, na których można wyeksponować liczne bibeloty. Wnętrza inspirowane „kuchnią babuni” wręcz uwielbiają otwarte półki, na których można tworzyć estetyczne kompozycje z naczyń i kuchennego wyposażenia. 

Otwarte półki to również pole do popisu dla szybkich zmian aranżacyjnych - nie trzeba reorganizować całej kuchni, wystarczy jedynie wymienić trzymane na półkach kuchenne „skarby”. 

Otwarte półki najczęściej kojarzą się z górną zabudową, ale to nie jedyny sposób na ich efektowne wyeksponowanie w kuchni. Ciekawie zaprezentują się również jako element zamykający szereg szafek dolnej zabudowy. Można mierzyć jeszcze wyżej i nadać im formę wysokiego regału.

Jak ustrzec się przed aranżacyjną nudą, o którą nietrudno w monotonnym układzie następujących po sobie rzędów półeczek? Wprowadzając do ich wnętrza kolor. Motyw kolorystyczny możemy powtórzyć jako element zdobniczy zabudowy kuchennej - wykończenie ściany nad blatem czy okalający ją pas ozdobny. 

Półki na wyspie kuchennej? Czemu nie? W nowoczesnej odsłonie otwarte półki zaskakują nietypową lokalizacją i pozwalają tworzyć ciekawe aranżacje. Na takim połączeniu zyskują również wyspa czy półwysep kuchenny - półki przełamują monolit bryły, dzięki czemu mebel nabiera lekkości i finezji. Aby jeszcze bardziej podkręcić efekt takiej aranżacji można wyróżnić półki innym dekorem niż ten na wyspie, np. identycznym jak na frontach szafek czy korpusach mebli. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce