Grusza i orzech są dla siebie dobrym towarzystwem również w przypadku zabudowy meblowej. Kontrast, jaki tworzy jasna barwa gruszy z ciemnobrązowym orzechem, zastosowano na przykład w kolekcji KamDuo. Fot. Kam

Grusza i orzech są dla siebie dobrym towarzystwem również w przypadku zabudowy meblowej. Kontrast, jaki tworzy jasna barwa gruszy z ciemnobrązowym orzechem, zastosowano na przykład w kolekcji KamDuo. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 11 sie 2017 11:51 (aktualizacja: 16 sie 2017 10:29)

Meble kuchenne. Zobacz wzory inspirowane drewnem drzew owocowych

Sezon letni jest w pełni. Świetnie w ten okres, pachnący słońcem i dojrzałymi owocami, wpisują się meble kuchenne o wzorach zaczerpniętych z rysunków drewna drzew owocowych. Przykładowo, swojska grusza połączona z ciepłym orzechem pozwala zaaranżować wnętrze kuchenne pełne ciepła i przytulności.

Jak zaaranżować domowy bar? Zobacz klasyczne i nowoczesne hokery.

Grusza, jabłoń czy czereśnia to bardzo popularne drzewa owocowe, których atuty w postaci smacznych owoców odkrywamy właśnie latem. Gatunki te dostarczają nie tylko owoców, ale i cennego drewna, które znajduje zastosowanie w produkcji mebli. Rysunek drewna drzew owocowych inspiruje też producentów dekorów, które zdobią meble. Choć nie są tak popularne jak dąb, buk czy sosna, drzewa owocowe goszczą w naszych kuchniach nie tylko latem.

Stonowana kolorystyka utrzymana w tonacji jasnych beżów i ciepłych brązów to klasyka kuchennej elegancji, a w taką tonację wpisują się właśnie dekory drzew owocowych - mówi Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej Kam z Milejewa. Dekory inspirowane drewnem gruszy i orzecha to propozycja kierowana do osób ceniących styl klasyczny i spokojne wybarwienia. Dekory owocowe nie wyróżniają się krzykliwą barwą czy wyszukanym rysunkiem usłojenia, ale ich atutem jest naturalność i szlachetna prostota.

Dekory o naturalnym rysunku drewna cieszą się niesłabnącym powodzeniem, bo to dzięki nim można zaaranżować ciepłe i przytulne wnętrze. Doskonale w ten klimat wpisuje się dekor gruszy. Utrzymany w jasnej tonacji, wyróżnia się delikatnym rysunkiem o drobnej strukturze z wyraźnie zaznaczonym paskowaniem.

Z owocowego sadu pochodzi również inny bardzo popularny gatunek, który z powodzeniem zaadaptowano na potrzeby meblarstwa - orzech. To jeden z najpopularniejszych dekorów o ciemnym wybarwieniu. Dostępny w wielu odmianach i wariantach kolorystycznych dobrze prezentuje się we wnętrzach klasycznych, ale sprawdzi się również w tych bardziej nowoczesnych. Dekory orzechowe cechują się elegancją i ciepłą, głęboką barwą, która stworzy ciekawą kompozycję wzorniczą z jasnym drewnem, np. gruszy.

Te dwa popularne gatunki z owocowego sadu pozwalają zaaranżować ciekawy duet kolorystyczny oparty na grze kolorów: jasnego, słonecznego drewna gruszy z ciepłym, ciemniejszym orzechem - podpowiada Alicja Gajewska.

 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • bernaśka, 2017-08-16 09:18:44
    Świetny pomysł i bardzo naturalnie wygląda tak kuchnia i wiem bo sama mam takie szafki z domizdrowie u siebie. Rzeczywiście wnoszą ciepło i cudowny klimat, a w dodatku tak szybko nie wyjdą z mody

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce