Kolekcja Colour firmy Cersanit. Fot. Cersanit

Kolekcja Colour firmy Cersanit. Fot. Cersanit

  • Autor: mg
  • 28 lip 2017 10:09 (aktualizacja: 31 lip 2017 08:01)

Meble łazienkowe. Czy koniecznie muszą być białe? Zobacz te projekty!

Wciąż skłaniamy się ku ponadczasowym, białym meblom, które od dawna opierają się wszelkim trendom. Są idealne zarówno dla tradycjonalistów, jak i zwolenników stylu nowoczesnego. Jednak do odważniejszych aranżacji zaczynamy wybierać także kolor – zawsze modną czerwień, ponadczasowe szarości, a także czerń.

Tendencją, która ma duży wpływ na projektowanie mebli łazienkowych, jest – bardzo ostatnio popularne – łączenie przestrzeni łazienkowej z wypoczynkową. Łazienka – szczególnie w domach zaprojektowanych przez architektów wnętrz – nierzadko nie jest już wydzielonym pomieszczeniem. Często bywa otwarta na sypialnię i z nią zintegrowana lub oddzielona jedynie np. tekstylną kotarą.
W tej sytuacji zmianie musiało ulec również projektowanie łazienkowego wnętrza. Wraz ze wzrostem rangi łazienki większy nacisk kładzie się także na wzornictwo mebli typowo łazienkowych.

Biorąc pod uwagę kolory mebli łazienkowych, biel króluje niepodzielnie i zapewne zawsze będzie. Ale w ostatnich miesiącach skutecznie konkuruje z nią szarość – we wszystkich swoich odcieniach. Dochodzą do tego niekiedy żywsze kolory, np. granaty, a nawet czerwień, choć są to rozwiązania przede wszystkim dla zwolenników odważnych aranżacji. Poza tym niezmiennie popularne są również wszelakie imitacje drewna.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce