Seria Luv firmy Duravit. Fot. Duravit

Seria Luv firmy Duravit. Fot. Duravit

  • Autor: mg
  • 07 gru 2017 11:16 (aktualizacja: 08 gru 2017 09:47)

Meble łazienkowe - jak zaaranżować niewielkie wnętrze

Łazienka to miejsce, w którym dbamy o higienę, pielęgnujemy ciało, ale także chcemy odprężyć się po ciężkim dniu. Ważne więc, aby była estetyczna, łatwa do utrzymania w czystości, ale także funkcjonalna. Zapewnią to odpowiednio dobrane meble.

Nie każdy jest właścicielem obszernego salonu kąpielowego, tym niemniej każdy chce, żeby jego łazienka była przytulna i funkcjonalna. Jak to zrobić, zwłaszcza w sytuacji, gdy dysponujemy wnętrzem o niewielkim metrażu?

Planując urządzenie łazienki, pamiętajmy o tym, że przede wszystkim musimy w niej mieć swobodę poruszania się. Dlatego meble muszą być dobrane w szczególnie przemyślany sposób. Wszak ograniczony metraż wyklucza użycie wszystkich elementów, które chcielibyśmy tam mieć. Skupmy się więc na tych najważniejszych.

Odpowiednią organizację przestrzeni zapewnią nam meble z funkcją przechowywania, np. w postaci szafek podumywalkowych lub wolnostojących. Dzięki nim wszystkie potrzebne w łazience przedmioty - kosmetyki, ręczniki, akcesoria do higieny i pielęgnacji ciała itp. - zawsze znajdą swoje miejsce. Dobrym sposobem są też wiszące półki, które nie zabiorą cennej powierzchni. Pamiętajmy przy tym, że długotrwałe użytkowanie mebli łazienkowych zagwarantują wyłącznie modele wykonane z materiałów odpornych na wilgoć.

Niewielką łazienkę możemy przynajmniej optycznie powiększyć, sięgając po jasne meble. Ten efekt dodatkowo powinno zwiększyć zastosowanie luster (ciekawym rozwiązaniem jest wkomponowanie luster w całą płaszczyznę ściany) i dobór odpowiedniego oświetlenia - dobrze, aby światło było miękkie, miało ciepłą barwę lub jak najbardziej zbliżoną do dziennej. Zamiast jednej, centralnie umieszczonej na suficie lampy, lepiej jest zastosować oświetlenie punktowe.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce