Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "New York” firmy Kludi Esprit. Fot. Kludi

Meble łazienkowe w bieli - 30 najnowszych kolekcji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 marz 2014 12:37 (aktualizacja: 13 marz 2014 09:32)

Białe meble w łazience to hit sezonu. W najmodniejszej wersji jest „total look”, czyli całe meble w jednym kolorze.

Modne meble łazienkowe łączą w sobie wszystkie cechy, które musi posiadać wyposażenie całej przestrzeni mieszkalnej – dobrą jakość, funkcjonalność i ciekawy design. Nowoczesna łazienka bowiem to pokój kąpielowy – miejsce komfortowe, eleganckie, równie ważne co salon czy kuchnia. Adekwatnie do wzrastającego znaczenia łazienki w wnętrzu, zmieniły się także elementy jej wyposażenia. Zmiany te przejawiają się m.in. coraz większym zróżnicowaniem oferty i oczywiście coraz ciekawszym wzornictwem mebli.

Wybierając meble do łazienki powinniśmy się kierować układem oraz wielkością pomieszczenia. Do małych łazienek najczęściej polecane są niewielkie szafki podumywalkowe lub szafki wiszące. W przypadku większej zabudowy natomiast, warto zwrócić uwagę na meble wolnostojące lub duże bryły, podkreślające horyzontalny charakter zabudowy. Bardzo ładnie prezentują się także białe, podświetlane meble z otwartymi półkami. Nadają pomieszczeniu lekkość i można na nich efektownie wyeksponować drobne przedmioty, np. buteleczki perfum, ładnie opakowane kosmetyki, bądź też ręczniki w pasujących do siebie kolorach.

Trzeba zaznaczyć jednak, iż otwarte półki nie zabezpieczą przedmiotów przed parą wodną i nie zapewnią ochrony przed kurzem. Dlatego, takie rozwiązania polecane są do dużych, reprezentacyjnych pokojów kąpielowych, gdzie można oddzielić strefę mokrą od suchej. Natomiast w małych wnętrzach, gdzie każde miejsce jest na wagę złota najlepiej sprawdzają się szafki zamykane tradycyjnie. Najczęściej spotykane zestawy to szafki z umywalką nadblatową oraz umywalki z blatem ze zintegrowaną szafką. Są to rozwiązania niezwykle praktyczne. Z jednej strony zasłaniają rury, których widok burzy estetykę łazienki, z drugiej pozwalają wykorzystać przestrzeń pod umywalką.

Prezentowane kolekcje mebli do łazienki kryją w sobie wszystkie możliwe rozwiązania zwiększające ich funkcjonalność. Mogą to być np. szuflady wyposażone w funkcjonalne systemy samodomykające. Często stosuje się w nich także systemy cargo (mocowane do frontu szafki), płócienne torby na bieliznę, bądź też inne systemy segregacji. Popularnym rozwiązaniem są też liczne, regulowane przegródki bądź też dodatkowe półki, także te z możliwością regulacji. Podobnie jak w segmencie mebli mieszkaniowych, popularne jest także oświetlenie RGB, emitujące światło o różnych barwach, które można zmieniać w zależności od preferencji i pory dnia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA