Przy odrobinie starań balkon stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Fot. IKEA

Przy odrobinie starań balkon stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 24 kwi 2018 11:53 (aktualizacja: 25 kwi 2018 12:16)

Meble na balkonie - jak stworzyć przytulny kącik na zewnątrz?

Wiosna zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Urokami dobrej pogody można się cieszyć, nie wychodząc z domu - wystarczy wyjść na... balkon. Podpowiadamy, jak zaaranżować to miejsce przy użyciu nowoczesnych i funkcjonalnych mebli outdoorowych.

Ci wszyscy, którzy nie dysponują pełnym zieleni ogrodem lub obszernym tarasem, a mają ochotę spędzić choć kilka chwil na świeżym powietrzu, mogą wykorzystać do tego celu balkon. Przy odrobinie starań stanie się on miejscem relaksującego wypoczynku, gdzie wypijemy poranną kawę lub przeczytamy gazetę.

Aranżacja balkonu nie jest trudna. Jej podstawą są stół oraz krzesła. Z racji na niewielki metraż musimy sięgać po kompaktowe meble. W tym sezonie modne będą modele wykonane z metalu lub metalu łączonego z drewnem. Zwykle dostępne miejsce pozwoli na ustawienie zaledwie niewielkiego stołu z okrągłym bądź kwadratowym blatem i 2-3 dopasowanych do niego krzeseł. Dlatego tym bardziej warto je wybierać z wielką starannością.

Niekiedy, gdy chcemy podkreślić wypoczynkowy charakter balkonu, zamiast stołu i krzeseł możemy tam ustawić designerski leżak lub ławkę tapicerowaną bądź wyściełaną miękkimi poduszkami. Na rynku dostępnych jest wiele mebli tego typu o niezwykle oryginalnych formach.

Na balkonie, rzecz jasna, nie może zabraknąć zieleni, wśród której skutecznie zrelaksujemy się po ciężkim dniu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce