Kolekcja Atelie firmy Meble Krysiak. Fot. Meble Krysiak

  • Autor: mg
  • 07 lut 2018 21:36 (aktualizacja: 16 lut 2018 18:28)

Meble o łagodnych liniach - alternatywa dla stylu minimalistycznego

Meble o łagodnych, miękkich liniach to propozycja dla tych wszystkich, którym znudził się chłodny, zgeometryzowany minimalizm. Wprowadzają one do wnętrza klimat subtelnej przytulności i akcent aranżacyjnej klasyki.

Czytaj też: Meble w stylu Wabi-sabi - wybierz je, gdy znudził Ci się minimalizm

W ostatnim czasie Polacy rozkochali się we wnętrzarskim minimalizmie - jego prostych, zgeometryzowanych formach, beznamiętnych jasnych odcieniach i chłodnej harmonii. Jednak nie wszyscy bezkrytycznie zaakceptowali ten styl. Niektórych razi jego bezosobowość i niechęć do kreowania bardziej przytulnego klimatu. Na fali tego "buntu" pojawiły się choćby moda na meble w stylu Wabi-sabi czy styl boho-chic.

Odpowiedzią na beznamiętny minimalizm w aranżacji wnętrz mogą być też meble o łagodnych, miękkich liniach, które stanowią przeciwwagę dla prostej, zgeometryzowanej stylistyki. Można je wykorzystać, urządzając zarówno salon, jadalnię, jak i sypialnię. Miękkość linii może objawiać się kształtem poszczególnych brył mebli, ale też łagodnym profilowaniem ich krawędzi. Wbrew pozorom tego typu zabiegi stylistyczne nie są zarezerwowane wyłącznie dla klasycznych kolekcji. Równie często stosowane są w modelach na wskroś nowoczesnych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce