Częściowo przeszklone szafki górne, które nieco odsłaniają umieszczone w nich przedmioty dodają aranżacji lekkości. Na zdjęciu kuchnia Nika. Fot. Black Red White

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 cze 2017 10:59 (aktualizacja: 28 cze 2017 11:16)

Meble w kuchni. Nowoczesne propozycje z modnym szkłem

Meble bogate w przeszklenia prezentują się jasno i wizualnie lekko. Sprawdź modne pomysły na meble.

Meble ze szkłem są ciekawe wizualnie. Szafki wykonane z transparentnego szkła wnoszą do kuchennego wnętrza styl i charakter. Fantastycznie łączy się i wygląda z prostymi bryłami. Prosta powierzchnia odbija światło, lśni, połyskuje i powiększa przestrzeń. Szkło świetnie sprawdzi się także w kuchniach industrialnych czy rustykalnych. Na meblach pięknie prezentuje się pod postacią dekoracyjnych witraży lub przeszklonej witryny. 

Szkło w meblach można zastosować na wiele sposobów. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w polskich kuchniach jest zastosowanie szkła jako fronty szafek z górnej części zabudowy. Takie szafki można dodatkowo podświetlić, co dodatkowo uwydatnia ich zalety wizualne. Szyba może być mleczna lub przezroczysta, matowa lub błyszcząca – wszystko zależy od naszych upodobań i gustu.

Warto wiedzieć, iż szkło w kuchni nie zawsze musi grać pierwsze skrzypce. Równie dobrze wygląda jako dodatek i element dekoracyjny, np. jako element zabezpieczający ścianę nad blatem. 

Sprawdź piękne aranżacje kuchennych wnętrz ze szkłem. 

  


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce