Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Vika to połączenie modnych barw - szarości w różnych odcieniach i dekorów drewna. Fot. Atlas Kuchnie

Meble w kuchni. Propozycje w ciemnych kolorach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 marz 2017 09:20 (aktualizacja: 24 marz 2017 10:18)

Chociaż panuje moda na biel i beże, ciemne kolory również mają swoich zwolenników. Szczególnie intrygująco prezentują się w przestrzeni kuchni.

Często wzbraniamy się przed ciemnymi meblami kuchennymi w obawie, że pomniejszą one optycznie kuchnię oraz, że trudno będzie je utrzymać w czystości. Aby tak się nie stało, warto zastosować się do kilku ważnych zasad.

Aby rozjaśnić ciemne barwy mebli w kuchni, warto połączyć je z jasnymi kolorami. Doskonale sprawdzi się ściana nad blatem w jasnym kolorze, oraz wszelkiego rodzaju dodatki kuchenne (ceramika, pojemniki itp.), które będą kontrastowały z ciemnymi frontami.

Ciemne kolory mebli, jeśli wykonane są w połysku mogą być kłopotliwe do utrzymania w czystości. Łatwo będą się brudzić, a każdy odcisk palca będzie dość mocno widoczny. Jeśli więc często gotujemy lub mamy małe dzieci, lepszym rozwiązaniem będą ciemne fronty w macie. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a dodatkowo sprawiają, że kuchenna aranżacja nabierze głębi i przytulnego tonu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA