Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki są ozdobą samą w sobie. W nowoczesnej kuchni warto je wyeksponować, np innym kolorem niż fronty mebli. Fot. Nobilia

Meble w kuchni. Szalenie modne propozycje z otwartymi półkami

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 paź 2016 06:29

Otwarte półki w meblach kuchennych są aktualnie niezwykle modne. Kuchnia dzięki nim prezentuje się interesująco i wizualnie lekko.

Meble z otwartymi półkami posiadają wiele zalet. Co prawda otwarte półki w miejscu tradycyjnych szafek ograniczają nieco powierzchnię do przechowywania, jednak  dzisiaj zastawa i akcesoria kuchenne są tak atrakcyjne, że nieraz szkoda jest je chować za frontami mebli. Miseczki, kubeczki, puszki, słoiki i wiele innych przedmiotów, które używamy na co dzień mogą być ładnie wyeksponowane i pełnić rolę elementu dekoracyjnego we wnętrzu. Otwarte półki z pewnością docenią osoby, które dużo gotują. Zapewniają one bowiem łatwiejszy dostęp do sprzętów, naczyń czy przypraw.

Otwarte półki mają też ogromne walory estetyczne. Pozwalają urozmaicić wystrój kuchni i nadać jej lekkości. Szczególnie urokliwie prezentują  się we wnętrzach klasycznych, jednak nowoczesna stylistyka także nie wyklucza tego rozwiązania. Półki nie muszą być wykonane z tego samego materiału co szafki kuchenne. Powinny być jednak spójne stylistycznie z całym wyposażeniem kuchni. 

Sprawdź nasze pomysły na kuchnię z otwartymi półkami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA