Meble.com.pl - komfort na miarę

Studio Max Kuchnie Sułowicz. Fot. Max Kuchnie

Meble w kuchni. Wybieramy idealny blat

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 marz 2017 10:22 (aktualizacja: 08 marz 2017 12:06)

Nie ma idealnej kuchni bez solidnego blatu, jednak jak wybrać spośród tylu możliwości? Blaty laminowane, drewniane, kamienne czy aluminiowe? Który blat wybrać? Który jest najlepszy?

Blat laminowany
Blaty laminowane to przede wszystkim niedrogie rozwiązanie. Stosunkowo niska cena nie świadczy jednak o niskiej jakości – wręcz przeciwnie. Blaty laminowane są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Są także odporne na wysokie temperatury. Nie straszne im przebarwienia czy plamy po chemicznych detergentach.

Blat drewniany
Drewno to klasyka, jednak jest to także spory wydatek. Wysoka gama kolorystyczna pozwala idealnie dobrać odcień blatu do mebli. Drewniane powierzchnie wymagają odpowiedniego zabezpieczenia – konieczne jest jego olejowanie lub lakierowanie. Niezaprzeczalnie drewniany blat prezentuje się fenomenalnie.

Blat kamienny
Blat z kamienia swoją odpornością i trwałością bije wszystkie inne modele 'na głowę'. Na takim blacie możemy kroić, kłaść gorące garnki, czy chlapać wodą – nie stanie się z nim nic. Jest to dość spory wydatek, jednak można śmiało powiedzieć, że jest to inwestycja na lata. Kamienny blat jest niezniszczalny – jest odporny na zarysowania, wysokie temperatury i wszelkie mechaniczne uszkodzenia.

Blat aluminiowy
Blaty aluminiowe są na tyle specyficzne, że nie będą pasować do każdego wnętrza. Raczej nie nadają się do klasycznych wnętrz – bardziej wpiszą się w klimat nowoczesny. Taki blat zapewni naszej kuchni oryginalne wykończenie i wysoki komfort podczas użytkowania. Aluminium jest trwałe. Blat z aluminium łatwo jest utrzymać w czystości i jest bardzo trwałe. Trudno taki blat zarysować czy zniszczyć. Wysokie temperatury również nie są mu straszne.

Blat z konglomeratu
Można powiedzieć, że blaty z konglomeratu to mniej wytrzymała wersja blatów kamiennych. Charakteryzują się wysoką jakością i dużą estetyką. Są znacznie lżejsze, niż kuzynki z kamienia. Blat z konglomeratu jest niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia. Są również odporne na działanie wszelkich kwasów i chemicznych środków czystości. Sam konglomerat to mieszanka różnych materiałów, które składają się na fajną, odporną całość. Jeżeli chodzi o cenę, jest ona podobna do ceny blatów z kamienia.

Ty wybierasz!
Blat to nieodłączny element każdej kuchni. To właśnie on, często wpływa na finalny, wizualny efekt naszego kuchennego pomieszczenia. Musi on pasować do pozostałych elementów pomieszczenia i tworzyć z nimi zgraną całość. Warto wybrać blat, który będzie odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne i zabrudzenia, których w kuchni jest naprawdę sporo. Jakość blatu z pewnością przełoży się na wygodę i komfort podczas pracy, dlatego lepiej zainwestować w model dobrej jakości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA