Kolekcja Life. Fot. Koło

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 maj 2017 11:32 (aktualizacja: 30 maj 2017 11:38)

Meble w łazience. Kolekcje w stylu loft

Styl loft zagościł w naszych domach na dobre i wszystko wskazuje na to, że jest czymś znacznie więcej niż tylko kolejnym, szybko przemijającym trendem. Pięknie prezentuje się również w łazience.

Szarości, surowe faktury i minimalistyczne w formie meble, razem tworzą przestrzeń, która urzeka swoją prostotą i przestronnością. Łazienka w stylu loft musi być przestronna. Trzeba pamiętać także o ograniczaniu ilości zbędnych przedmiotów, mebli i akcesoriów – nada to pomieszczeniu lekkości. Widoczne materiały konstrukcyjne są podstawą wyglądu loftów, dlatego pozwólmy sobie na odkrycie jednej lub większej ilości ścian. W tym przypadku możemy postawić na beton lub cegłę, a podłogę stworzyć z drewna - najlepiej egzotycznego, odpornego na wilgoć. Wnętrze w tym stylu niekoniecznie musi być chłodne, a drewno i duża ilość bieli nadadzą mu przytulny charakter. 

Meble powinny pozostać spójne z ogólną koncepcją, w jakiej chcemy stworzyć łazienkę. Dobrym wyborem będą z pewnością geometryczne kształty umywalek i toalet, oszczędne w formie szafki i stonowane kolory, a także ciekawe sposoby montażu, ostatnio trendem jest używanie palet w przestrzeniach. Im prostszy wygląd , tym lepiej.

Dla osób ceniących sobie przestrzeń na kosmetyki i akcesoria, które w tak stylizowanym pomieszczeniu powinny być ukryte wybranie szafki z dobranym kolorystycznie frontem nada łazience nowoczesności. Dodatkiem do całości może być użycie drabiny, jako wieszaka i zmiana światła nad lustrem na kinkiety w industrialnym stylu, co pozwoli nam osiągnąć wymarzony efekt. 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce