Meble.com.pl - komfort na miarę

Wiszącą zabudowę warto uzupełnić w otwarte półki. To doskonałe miejsce na kuchenne dekoracje. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Studio 17 pixeli

Meble w małej kuchni. Pomysły z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 marz 2017 09:25 (aktualizacja: 06 marz 2017 11:29)

Zmagasz się z remontem kuchni o niewielkiej powierzchni? Zobacz nasze propozycje na małą kuchnie w bloku. Pokazujemy prawdziwe zdjęcia z polskich domów.

Mieszkańcy bloków często zmagają się z małymi kuchniami zamkniętymi w ciasnych pomieszczeniach. Z kolei w nowych blokach standardem jest już kuchnia w aneksie połączona ze strefą dzienną. Jak więc poradzić sobie z urządzeniem takiej przestrzeni?

Aranżując małą kuchnię należy pamiętać o jasnych kolorach. Ciemne barwy optycznie mogą ją zmniejszyć. Doskonale sprawdza się biel czy gołębie szarości, ale również ciepłe beże w odcieniu kawy z mlekiem. Fronty matowe czy w połysku, wszystkie sprawią, że kuchnia będzie jaśniejsza i bardziej przestronna. Kolory te mogą być też dobrym tłem dla strefy dziennej. Są mało angażujące, a więc nie będą się "gryzły" z mocnymi kolorami czy zdecydowanymi wzorami.

W małej kuchni doskonale sprawdzają się zabudowy, w których są wysokie szafki typu słupek. Zapewniają one wiele miejsca do przechowywania, a to z kolei jest najbardziej pożądaną rzeczą w przestrzeni kuchni. Warto na ścianach zawiesić relingi z drobnymi półeczkami lub wykorzystać przestrzeń pod szafkami i wykonać pod nimi szuflady, zamiast zasłaniać tradycyjnymi cokołami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA