Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Chesterfield" marki Mebelplast. Fot. Mebelplast

Meble w pełnym rozkwicie. Najpiękniejsze tkaniny w kwiaty

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 maj 2014 23:29 (aktualizacja: 02 maj 2014 07:31)

Na sofie wije się bluszcz, zaś na fotelu zakwitły magnolie. Dzięki kwiatowym tkaninom można najpiękniejszy ogród wyczarować we wnętrzu własnego domu.

Miejscem dla kwiatów jest nie tylko ogród, doniczka czy wazon ustawiony na stole. Producenci tkanin proponują umieszczanie tych jakże pozytywnych wzorów we wnętrzu domu. Kwiaty szczególnie dobrze prezentują się na sofach. Dzięki tym wzorom oraz lekkim i zwiewnym poszyciom nawiązują często do stylu cottage, który wprowadza do mieszkania niezwykle odprężający klimat.

Mniej znaczy więcej

O ile morze kwiatów wygląda zachęcająco na rozłożystej łące, tak we wnętrzu ich przesyt może zadziałać niekorzystnie. Warto łączyć kształty małych pąków z dużymi, ewentualnie dobierać tkaniny, które są usiane maleńkimi kwiatuszkami. Duże wzory mogą być przytłaczające, szczególnie wtedy, kiedy są w intensywnych kolorach. Dlatego też najlepiej jest, jeśli wszystkie floralne wzory są utrzymane w jednolitej kolorystyce.

Kwiatowe wzory dobrze wyglądają także usytuowane w kilku miejscach. Powtarzanie wzorów w zestawieniu np. poduszka, zasłona czy fotel i dywan będzie dobrym rozwiązaniem wówczas, kiedy obawiamy się przesady.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA