Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble z kolekcji Possi można dowolnie modyfikować, jeśli chodzi o ustawienie oraz samodzielnie wybierać kolorystykę frontów. Fot. Black Red White

Meble w salonie. 15 praktycznych meblościanek

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 gru 2015 11:18 (aktualizacja: 22 gru 2015 08:04)

Meblościanka to mebel nie tyle kultowy, ile uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w małym mieszkaniu, jak i dużym domu. Zobacz 15 praktycznych modeli.

Stanowiła doskonałe wyposażenie ciasnych mieszkań. Mimo wielu zwolenników, była też najbardziej krytykowanym meblem w historii polskiego wzornictwa. Kultowa meblościanka – przedmiot pożądania milionów Polaków, a zarazem obiekt pełen kontrowersji.

Duża, masywna wręcz i estetycznie kontrowersyjna. Meblościanka powstała w czasach, kiedy to niemal nikt nie przejmował się wyglądem mebli. Ponadto czasy komunistycznego niedostatku nie dawały ludziom wyboru. Kupowało się to, co było, albo nie miało się nic. Podobnie było z meblościanką, ją także należało sobie „wystać” w kolejce. Dlatego też, pomimo niespecjalnie pociągającego wyglądu, była ona meblem mocno pożądanym. Stworzona po to, by życie na czterdziestu metrach kilkuosobowej rodziny stało się przyjemniejsze i prostsze. I choć wiele od czasu PRL-u się zmieniło, to meblościanka przetrwała czasy komunizmu i co najzabawniejsze „zdobi” ściany wielu Polaków po dziś dzień. Jednak w niemal niczym nie przypomina modeli sprzed lat, natomiast coraz częściej zachwyca nowoczesnym designem i funkcjonalnymi rozwiązaniami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA