Jednym ze sposobów na odmianę – bez konieczności zakupu nowej kanapy - jest wymiana tapicerki. Fot. Eurofirany

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 maj 2017 10:31 (aktualizacja: 12 maj 2017 12:13)

Meble w salonie. Proste sposoby na odnowienie sofy

Meble do domu kupujemy na wiele lat. Co zrobić, jeśli wysłużona sofa nie zachwyca nas swoim wyglądem tak, jak kiedyś? Można to łatwo zmienić, bez konieczności kupowania nowych mebli.

Dzięki prostym trikom możemy w szybki sposób odmienić wygląd sofy.

Zmiana obicia lub nakrycia

Jednym ze sposobów na odmianę – bez konieczności zakupu nowej kanapy - jest wymiana tapicerki. Po takiej renowacji nawet starsze meble mogą zmienić się nie do poznania. Wymiana obicia sprawdza się, zwłaszcza gdy planujmy remont, przeprowadzkę lub zupełnie inną aranżację niż dotychczas. Tapicerowanie to jednak pracochłonne i trudne zadanie, jeśli chcemy wykonać je samodzielnie. Korzystając z pomocy specjalisty, musimy się liczyć z większym kosztem. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem jest nowe nakrycie – możemy do tego wykorzystać specjalną narzutę lub koc. Pozwoli nam to na szybką zmianę koloru czy wzoru sofy.

Magia dodatków – dekoracyjne poduszki

Czasami najbardziej spektakularne efekty osiąga się za sprawą najprostszych sposobów. Nowe poduszki lub jedynie wymiana poszewek mogą zdziałać cuda. – Połyskujące i eleganckie sprawią, że kanapa będzie bardziej stylowa, różnokolorowe wniosą pozytywną energię do całego wnętrza, a haftowane i pastelowe pomogą w stworzeniu przytulnego nastroju. Dobierając poszewki do naszej kanapy, warto też puścić wodzę fantazji. Z myślą – każdy pomysł jest dozwolony – możemy łączyć różne kolory, wzory i faktury. Eklektyczny wygląd sofy możemy przecież za kilka miesięcy zmienić na minimalistyczny styl – wystarczy dobrać kilka nowych poduszek. To naprawdę proste! – mówi Agata Nowak, specjalista marki Eurofirany.

Spójna aranżacja

Dobierając poszewki, które ozdobią naszą kanapę, warto mieć na uwadze pozostałe tekstylia w danym pomieszczeniu, jak np. zasłony czy obrus na stole. Możemy zdecydować się na ozdoby z tego samego materiału – dostępne w kompletach lub na zamówienie, jak również stworzyć własne kompozycje. – Taki zestaw może być np. dopasowany do pory roku – jesienią i zimą sięgnijmy po wyraziste kolory i przyjemne w dotyku materiały, które ocieplą wnętrze, a latem wybierzmy jasne barwy i cieńsze tkaniny. W tym sezonie prym wiodą wszystkie odcienie zieleni wraz z egzotycznymi motywami roślin, zwierząt i owoców – podpowiada ekspert marki wnętrzarskiej Eurofirany.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce