Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Porto wyróżnia się prostą formą i naturalnym wybarwieniem drewna. Fot. Black Red White

Meble w salonie. Trendy w aranżacji wnętrz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 kwi 2017 09:59 (aktualizacja: 19 kwi 2017 14:09)

Mieszkanie powinno oddawać styl jego właścicieli, ale ważne jest również, aby było zgrane z obowiązującymi trendami. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę urządzając wnętrze i wybierając meble?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się nieustannie, jedne szybciej, inne pozostają aktualne przez kilka sezonów. W tym roku również powitamy nowe style w urządzaniu wnętrz, są to: New Clarity, Global Spirit oraz Tinted Black. 

Miłośnicy skandynawskich aranżacji z pewnością upodobają sobie styl New Clarity. Przede wszystkim charakteryzuje się on prostotą. Nie brak mu również wpływów kultury japońskiej, gdzie w wystroju wnętrz króluje minimalizm i harmonia. Salony urządzone na styl New Clarity skąpane będą w bieli oraz naturalnych materiałach. Doskonale więc sprawdzą się meble z białymi frontami lub w bieli ocieplonej drewnem. Oprócz chłodnych bieli spotkamy również ciepłe beże oraz nostalgiczne szarości i czernie.

Global Spirit to styl, który czerpie inspiracje z wielu kultur. Znajdziemy tu więc motywy ludowe czy elementy egzotyczne. Meble, jakie sprawdzą się w salonie urządzonym w tym właśnie stylu, to bryły wykończone dekorami sosny lub orzecha. 

Bez wątpienia najbardziej wyrazistym z trzech nowych trendów, jest styl Tinted Black. Rządzą tu ciemne kolory tj. grafitowe szarości, granaty, butelkowe zielenie. Dopełnieniem dla nich będą meble w ciepłych kolorach drewna, z których przebijają się miodowe tonacje. Styl ten jest bardzo przytulny i zdecydowanie ma w sobie najwięcej wyrafinowania. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA