Kolekcja Alvara firmy Matkowski Meble. Fot. Matkowk Meble

  • Autor: mg
  • 02 lut 2018 18:34 (aktualizacja: 16 lut 2018 08:53)

Meble w stylu Wabi-sabi - wybierz je, gdy znudził Ci się minimalizm

Znudził Ci się już chłodny, ascetyczny, bezosobowy minimalizm? W 2018 roku odpowiedzią na ten styl aranżacji ma być Wabi-sabi, filozofia rodem z Japonii, która stanowi pochwałę niedoskonałości i akceptację upływu czasu. Zobaczcie, jak mogą wyglądać meble w stylu Wabi-sabi.

Meble do salonu - pomysły dla szukających oryginalności

Projektanci szukają coraz prostszych i bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Rezygnują z surowych, beznamiętnych wnętrz, w zamian wybierają przytulność i ciepło. Odzwierciedleniem tych dążeń w 2017 roku były duński nurt hygge i szwedzki lagom. Rok 2018 ma należeć do Wabi-sabi.

Wabi-sabi to piękno noszące ślady upływu czasu, a więc naznaczone naturalną niedoskonałością. Wabi-sabi stawia na wnętrza proste, ale nie chłodne. Jak trend ten realizuje się w meblach? Miłośnicy Wabi-sabi chętnie będą sięgać po meble wykonane ze starego drewna, noszącego wyraźne ślady zużycia i upływu czasu. Naturalne przebarwienia, wyeksponowane sęki i pęknięcia, ślady wydrążone przez owady, surowe struktury mają podkreślać autentyczność przedmiotów. Prostota i naturalność to cechy mebli z duszą.

W przypadku zastosowania w meblach elementów metalowych zostają one pokryte szlachetną patyną lub noszą ślady zużycia. Z kolei w materiałach tapicerskich pokrywających sofy i fotele pojawiają się charakterystyczne przetarcia.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • diana435, 2018-02-18 16:41:43
    No proszę poszukując ciekawych inspiracji na urozmaicenie naszego salony znalazłam nasz fotel, który de facto niedawno kupiliśmy w jagodowymkocie. W sumie to nic dziwnego, bo rzeczywiście jest nie dość, że ładny to i bardzo wygodny, a i faktycznie pasuje do tego stylu.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce