Meble.com.pl - komfort na miarę

Najprostszym sposobem na powiększenie małej sypialni, jest zastosowanie lustra. Może być ono oparte o ścianę, powieszone na lub umocowane na drzwiach szafy. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz

Meble w sypialni. Pomysły na małe wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 paź 2016 09:37 (aktualizacja: 04 paź 2016 10:18)

Mała, ale przytulna. Tak można najprościej określić niewielką sypialnię w bloku. Aby nie zabrakło jej funkcjonalności, zobacz, jak ją urządzić.

Mała sypialnia to problem wielu Polaków. Wnętrza w blokach są często wąskie i nieustawne, dlatego też problematyczne jest dobranie do nich mebli i ustawienie w taki sposób, aby ciąg komunikacyjny był wygodny. Projektanci do małych pomieszczeń zdecydowanie bardziej polecają zabudowy wykonywane na zamówienie. Szafę, regały bądź półki można wykonać w odpowiednich do wnętrza wielkościach, lub np. zabudować je w ścianach. To zaś pozwoli zaoszczędzić nieco powierzchni.

Aby optycznie powiększyć małą sypialnię warto zastosować jasną kolorystykę mebli oraz ścian. Dobrym rozwiązaniem są również fronty mebli na wysoki połysk, które odbijają światło i sprawiają, że wnętrze jest bardziej świetliste. Znanym i sprawdzonym trikiem są także lustra, które mogą wręcz optycznie podwoić wielkość pomieszczenia. Można je z powodzeniem zastosować na drzwiach szafy lub zwyczajnie zawiesić na ścianie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA