Wielofunkcyjne łóżko z kolekcji 4You (Vox). Projekt: Joanna Leciejewska, Piotr Kuchciński. Fot. Vox

Wielofunkcyjne łóżko z kolekcji 4You (Vox). Projekt: Joanna Leciejewska, Piotr Kuchciński. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 23 paź 2017 12:29 (aktualizacja: 23 paź 2017 14:53)

Meble wielofunkcyjne - 5 sposobów na małe wnętrze

Niewielki metraż wielu mieszkań zmusza nas do poszukiwania mebli wielofunkcyjnych, które w obrębie jednej bryły łączą wiele praktycznych użyteczności. Dzięki temu można funkcjonalnie zaaranżować nawet mały salon, kuchnię czy sypialnię.

Czytaj też: Jak poduszki mogą odmienić Twoja sofę

1. Sofa z półkami lub pojemnikami

Sofa lub narożnik służą nie tylko komfortowemu wypoczynkowi, choć trzeba przyznać, że jest to najważniejsze ich zadanie. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w praktyczne półki lub schowki, które służą do przechowywania drobnych przedmiotów. Dzięki temu zawsze będą one pod ręką, a jednocześnie bez problemu schowamy je, by nie zaburzyć estetyki wnętrza.

2. Łóżko "kombajn"

Łóżko, oprócz funkcji spania, może być również wyposażone w przeznaczone do przechowywania szuflady, półki i szafki. Jego konstrukcja może zostać rozbudowana do tego stopnia, że przejmie funkcje innych mebli, zwykle wykorzystywanych np. w pokoju młodzieżowym.

3. Łóżko z dodatkową funkcją spania

To rozwiązanie praktykowane zwłaszcza w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Sprawdza się w sytuacjach, gdy mamy niespodziewanych gości. Funkcja dodatkowego spania to praktyczne rozwiązanie, ponieważ na co dzień dodatkowy mebel nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, nie zalega w szafie jak dmuchany materac, a przy tym jest pełnowartościowym łóżkiem. Schowany materac można w kilka sekund rozłożyć i uzyskać dodatkowe miejsce do spania. 

4. Stół wielofunkcyjny

Nowoczesny stół służący do aranżacji jadalni może zawierać więcej elementów niż tylko blat przeznaczony do spożywania posiłków. Na środku blatu mogą znaleźć się np. pojemniki umożliwiające hodowanie ziół, podgrzewanie posiłków czy dekorowanie świecami. Jednocześnie pod blatem opcjonalnie mogą zostać umieszczone otwarte lub zamknięte pojemniki. Dzięki nim wszystkie niezbędne akcesoria czy sztućce zawsze będą pod ręką.

5. Krzesło-wieszak

Ten prosty mebel może zostać wzbogacony o dodatkową funkcję, jaką jest wieszak. Ze względów estetycznych nie wszyscy są zwolennikami tego typu rozwiązań, jednak w niewielkich mieszkaniach krzesło z wieszakiem może stać się odpowiednikiem niewielkiej garderoby.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce