Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw wypoczynkowy "Zulu" firmy Comforty. Fot. Comforty.

Meble wypoczynkowe ubrane w wełnę i len

  • Autor: uk
  • 24 lut 2014 07:00

Czy tkaniny wełniane sprawdzają się w meblach wypoczynkowych? Jak najbardziej tak!
Tkaniny tego rodzaju są nie tylko modne, ale też praktyczne. Również sofy i fotele "ubrane" w len cieszą się popularnością.

Meble wypoczynkowe w tkaninach naturalnych wprowadzają do wnętrza przytulność i ciepło. Chodzi tutaj nie tylko o naturalną zazwyczaj kolorystykę, lecz także o widoczny ma meblach splot włókien, bądź fakturę wyczuwalną palcami.

Zestawienie skromnych, minimalistycznych form mebli wypoczynkowych z naturalnymi tkaninami przynosi interesujące efekty. Sofa lub fotel, bez względu na to, czy charakteryzuje się geometryczną czy też organiczną formę, nawiązuje stylistycznie do natury. Meble w tkaninach wełnianych lub lnianych mogą mieć surową "urodę" prezentując kolor ciemnoszary, jasnoszary lub écru. Ta "surowość" jednak może zostać przełamana dodatkiem w intensywnym kolorze, np. czerwonym, jak to widzimy na przykładzie fotela "Zulu" firmy Comforty. W tym przypadku czerwień zwraca uwagę na masywną formę fotela.

Same sploty tkanin naturalnych mogą być dobierane kontrastowo pod względem kolorystycznym i fakturowym. Dzięki temu mebel wypoczynkowy zyskuje na urodzie - jego powierzchnia staje się  bardziej plastyczna, trójwymiarowa.Warto zaznaczyć, że popularność tkanin wełnianch podyktowana jest nie tylko estetyką ale też funkcjonalnością. W ofercie firmy Comforty znajdziemy wiele modeli prezentujących się w wełnie uzyskanej z młodych owiec. Tego rodzaju wełna charakteryzuje sięszczególnie wysoką odpornością na ścieranie i na odkształcanie w porównaniu do tkanin obiciowych poliestrowych. Sztuczne tkaniny na meblach wypoczynkowych szybko się rozciągają, co wpływa również na ich estetykę. 

Ciekawą propozycja są również modele firmy BoConcept, wykończone filcem w jasnoszarym kolorze. Filc charakteryzuje się dużą elastycznością, więc dobrze układa się na wszystkich obłych powierzchniach (w fotelach i sofach). Jest wytrzymały i odporny na ścieranie. Ze względu na to, że jest materiałem naturalnym, dobrze się farbuje, a to oznacza dostępność  w różnych kolorach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA