Meble.com.pl - komfort na miarę

Ten salon to oaza wypoczynku. Głębokie i niskie sofy z rozłożonymi podłokietnikami przypominają nieco kwiaty. Duże poduchy zapewniają stabilne oparcie dla kręgosłupa. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz

Meble wypoczynkowe. Zobacz jak je ustawić w salonie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 cze 2015 10:47 (aktualizacja: 26 cze 2015 08:11)

Meble wypoczynkowe to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia salonu. Który model wybrać? Jak go ustawić, aby wnętrze prezentowało się nie tylko ładnie, ale też było wygodne w użytkowaniu? Pokazujemy kilka pomysłów.

Wybór rodzaju, formy i wykończenia zestawu wypoczynkowego zależy głównie od wielkości i kształtu wnętrza. Innymi słowy - im większy salon, tym większe pole do popisu. Klasyczny zestaw składa się najczęściej z sofy i dwóch foteli. Jest najpopularniejszy ze względu na możliwość łatwego rozmieszczenia w pokoju.

Rozmiarów i kształtów sof, narożników i foteli jest bardzo wiele. Ważne jest jednak, aby oba elementy miały głębokie siedziska oraz oparcie na tyle ergonomiczne, by dawało stabilizację plecom i pomagało wypocząć. Szczególną uwagę warto zwrócić na podłokietniki. Powinny być one odpowiednio wyprofilowane, a przy tym miękkie i wygodne. Ponadto, przed zakupem dokładnie wymierzmy czy bez problemu zmieszczą się w naszym salonie lub nie zajmą w nim zbyt dużo. 

Jeżeli salon jest zbyt mały, aby umieścić w nim fotele i sofę, wybierzmy narożnik, który jest równie praktycznym i funkcjonalnym meblem. Możemy ustawić go w rogu salonu, a tym samym zagospodarować przestrzeń, którą zwykle ciężko jest wypełnić. Narożnik zapewnia także wygodę i relaks. Dzięki otomanie, która wieńczy jedną ze stron narożnika, możemy bez problemu wypocząć na nim w pozycji półleżącej. Na rynku dostępne są modele z otomaną, na której bez problemu zmieszczą się dwie osoby. Większość narożników posiada także funkcję rozkładania, co daje dodatkowe miejsca do spania nawet dla 3-4 osób. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli zdarza nam się przenocować przyjaciół lub członków dalszej rodziny. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA