Fotele 366 marki 366 Concept. Fot. Euforma

Fotele 366 marki 366 Concept. Fot. Euforma

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 sie 2017 15:13 (aktualizacja: 23 sie 2017 15:27)

Meble z drewna. Modne i nowoczesne

Rok 2017 we wnętrzach stoi pod znakiem wielkiego powrotu do natury. Do minimalistycznych aranżacji coraz chętniej dołączamy drewno, które prezentuje się równie nowocześnie, jednak nadaje przestrzeniom ciepłego klimatu.

Drewno daje poczucie bliskości z naturą, poza tym ociepla wnętrze. Daje poczucie przytulnego i klimatycznego wnętrza. Z drewna można zrobić praktycznie wszystko – meble czy oświetlenie to nie jest problem. Przygoda z drewnem dla marki Fameg zaczęła się już w XIX wieku, kiedy to bracia Thonet wyprodukowali pierwsze krzesło. Do dziś projektanci marki w swoich produktach wykorzystują jako główny materiał drewno. Co więcej nieprzerwanie trwa produkcja kultowych już krzeseł "A-14" czy "A-18" będących wizytówką Famegu. Podobnie 366 Concept, bazując na oryginalnych rysunkach Józefa Chierowskiego, do produkcji modelu "366" wykorzystuje tylko wysokogatunkowe drewno. A jak jest z nieco młodszymi markami?

Trendy to jedno, ale projektanci w drewnie widzą ogromny potencjał. Potwierdzeniem tego mogą być projekty firmy Nowymodel.org, która wdraża do produkcji projekty nowoczesnych mebli oraz innych artykułów wyposażenia domu i ogrodu m.in. z drewna. Marka wprowadziła niedawno do oferty stolik kawowy o nieregularnej formie, do którego powstania grupę Dłuto zainspirowały obrazy słynnego surrealisty, Salvadora Dali. Innowacyjną cechą wyrobu jest taca występująca w dwóch odmianach – ozdobnych gór bądź głębokich dolin. Ukazuje ona nie tylko piękno materiału, ale również umożliwia magazynowanie drobnych przedmiotów.

Kolejnym przykładem może być młoda, rodzinna marka Woody Woody. Oferowane przez nich lampy, meble i drobne akcesoria domowe łączą w sobie inspirację ukochaną Skandynawią, minimalizm i uwielbienie naturalnego drewna. Projektanci marki wiedzą o drewnie prawie wszystko. To pozwala im na tworzenie wyjątkowych, nieco innych projektów jak np. lustro "Blossom". Jest to wiecznie kwitnące lustro z ramą z litego drewna dębowego, ozdobione oryginalnym elementem w postaci szklanego flakonu na kwiaty.

Warto również zwrócić uwagę na Swallow’s Tail Furniture. W swojej ofercie mają dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki okleinowanej. I to te z drewna cieszą się sporym zainteresowaniem. Zresztą wystarczy popatrzeć na takie projekty, jak stół "Masiv" wykonany z dębowych bali. Jest niepowtarzalny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Żeby powstał, za każdym razem trzeba ułożyć z nieociosanych dębowych bali spójną kompozycję form i odcieni. Wszystko po to, aby nie utracić naturalnej urody drewna.

Drewno we wnętrzach to jeden z tych trendów, który w naszych wnętrzach zagości na dłużej. Projektanci prześcigają się w pomysłach na jego wykorzystanie, co powoduje, że jest w czym wybierać. 

Więcej o meblach z drewna przeczytasz TUTAJ


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce