Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżeczko multifunkcyjne „Jack” marki Parisot, dystrybucja w Polsce Pumo. Fot. Parisot

Meble zabawki - radość w dziecięcym pokoiku

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 marz 2014 14:18

Pokoik dziecięcy może przypominać prawdziwy plac zabaw. A to dzięki "meblozabawkom", które nie tylko świetnie wyglądają, ale też bawią, rozwijają motorykę dziecka i przyspieszają jego rozwój poznawczy.

Dzieci, podobnie jak dorośli mają prawo do bezpiecznego i twórczego korzystania ze swego otoczenia. Meble dla nich przeznaczone powinny podążać więc za modą, uwzględniajć ich płeć, wiek, zainteresowania, a co ważniejsze – sposób spędzania wolnego czasu i  nauki w domu. Meble powinny wręcz dawać możliwość indywidualizowania wnętrza, prezentacji własnego stylu, emocji, zainteresowań. 

Czasem wystarczy trochę wyobraźni, aby z całkiem neutralnego pokoju stworzyć przestrzeń dla dziecka, która stanie się jego ulubionym miejscem zabawy, odpoczynku i relaksu. Magiczne "to coś" takiego miejsca ukryte jest zazwyczaj w szczegółach - bajkowym kształcie mebli, kolorowych uchwytach i wieszakach oraz dodatkach typu tablice, liny do wspinaczki, huśtawki i kontenerki na zabawki, które mogą przydać się dziecku na tysiąc różnych sposobów. Zamontowane na drzwiach szafy, biurka, komody czy łóżka plansze do rysowania pozwalają maluchom rozwijać talenty plastyczne, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo oszczędzenia ścian przez małych artystów. 

Ciekawym pomysłem na aranżację pokoju dziecka są też mięciutkie fotele o okrągłych kształtach, bardzo niskie pufy, które bardziej przypominają tapicerowane poduchy albo zawieszane fotele-hamaki, na których dziecko może się bujać.

Dziś prezentujemy kolekcje mebli, które pozwolą zaaranżować pokój naszej pociechy z prawdziwym pomysłem. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA