Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół ze szklanym blatem, którego boki zostały delikatnie zaokrąglone. Trójwymiarowa noga w białym, połyskującym kolorze dopełnia całość tej aranżacji. Fot. Caligaris

Meble ze szkła - 10 sposobów na nowoczesne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 wrz 2014 07:30

Meble ze szkła? Dlaczego nie. Dziś prezentujemy garść inspiracji dla miłośników minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Obejrzyjcie galerię mebli wykonanych niemal w całości ze szkła.

Można wybierać spośród coraz większej ilości modeli szklanych mebli. Mogą to być propozycje wykonane w całości ze szkła, bądź też tylko ze szklanym blatem, najczęściej ulokowanym na aluminiowych albo drewnianych nogach.

Nie da się ukryć, że jadalnia ze szklanym stołem czy z ławą prezentuje się świeżo i elegancko. Najbardziej nowocześnie i lekko prezentują się meble ze szkła przezroczystego, jednak modne są meble w wersji: szkło czarne lub czerwone. 

Decydując się na taki mebel należy pamiętać, iż jego użytkowanie może być nieco uciążliwe. Na takim stole czy biurku widać każdą smugę czy zaciek, zwłaszcza na modelach wykonanych z ciemnego szkła. Na powierzchni stołu z czasem mogą pojawić się nieestetyczne zarysowania, a postawienie na szklanym blacie kubka, talerza czy innego porcelanowego naczynia słychać w całym domu. Sposobem na tę uciążliwość może być stosowanie specjalnych antypoślizgowych podkładek.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA