Meble.com.pl - komfort na miarę

Ostatni krzyk sypialnianej mody - łóżko z tapicerowanym wezgłowiem - "Corano", Bydgoskie Meble. Fot. Bydgoskie Meble

Meblowe „must have” - czyli 10 elementów modnego wnętrza

  • Autor: Beata Michalik
  • 26 maj 2014 22:36 (aktualizacja: 27 maj 2014 07:52)

Meblowa moda nie zmienia się tak dynamicznie jak np. odzieżowa, co bynajmniej nie znaczy, że wnętrzarskich trendów nie ma. Bez jakich elementów nie może dziś obejść się modne wnętrze?

1. Współczesna wariacja na temat meblościanki, koniecznie uwzględniająca wiszący na ścianie telewizor. Możemy spokojnie darować sobie skomplikowane regały na płyty CD, chyba że mamy zapędy kolekcjonerskie.

2. Sofa z niespodzianką czyli wielofunkcyjny kombinat, mieszczący w sobie łóżko, fotel masujący, stolik pod laptop, ewentualnie chłodzący pojemnik na napoje, a dla zapalonych melomanów – wbudowany zestaw audio.

3. Aneks kuchenny – kuchnia otwarta na salon jest uważana przez niektórych za warunek udanego życia rodzinnego i towarzyskiego (mieszając w garnkach gospodarze mogą prowadzić konwersacje).

4. Wysoka zabudowa w kuchni. Uroda tego rodzaju rozwiązania jest co prawda dyskusyjna, ale liczą się względy praktyczne – mnóstwo miejsca do przechowywania.

5. Szafy wnękowe - „must have” dla tych, którzy nie posiadają osobnego pomieszczenia na garderobę. Zabudowanie niewygodnych zakamarków to świetny pomysł na niewielkie wnętrze.

6. Łóżko z tapicerowanym wezgłowiem – to sypialniany hit ostatniego roku. Umożliwia zaaranżowanie przytulnego kącika do spania, w niemal nieograniczonej palecie kolorów i rodzajów tkanin.

7. Jadalnia z prawdziwego zdarzenia. Ten trend obowiązuje już od co najmniej kilku lat – solidny stół z krzesłami w miejscu „peerelowskiej” ławy jest zbawieniem dla naszych kręgosłupów.

8. Interaktywne meble w pokoju młodzieżowym. Najlepiej takie, w których można zmieniać fronty, uchwyty, sposób ustawienia biurka czy regału. Mile widziane kółka – mobilność to podstawa.

9. Stolik kawowy, który w rzeczywistości jest miękkim pufem. W razie potrzeby może być dodatkowym miejscem do siedzenia.

10. Regał na książki. To nic, że e-booki i tablety to wygodny sposób na lekturę. Książki – te prawdziwe, pachnące farbą drukarską – po prostu trzeba mieć. I oczywiście je czytać.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA