Meble.com.pl - komfort na miarę

Podświetlona ściana telewizyjna będzie ciekawym elementem wystroju salonu. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

Miejsce na telewizor. 15 świetnych pomysłów z polskich wnętrz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 cze 2015 09:36 (aktualizacja: 16 cze 2015 13:45)

Nie wiesz jak wkomponować telewizor w aranżację salonu? Zobacz zdjęcia z prawdziwych mieszkań i przekonaj się, jak strefę telewizyjną urządzają Polacy. Prezentujemy 15 świetnych pomysłów z polskich wnętrz.

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia w domu bez telewizora. Stał się integralną częścią wyposażenia salonu, na równi z sofą czy stolikiem. W wielu polskich domach odbiornik wciąż stoi na niewysokiej szafeczce, która choć nie została do tego stworzona, musi pełnić rolę mebla RTV. Jeśli faktycznie lubimy spędzać czas przed telewizorem, warto stworzyć specjalną przestrzeń, w której będzie nam wygodnie. Dzięki temu oglądanie filmów nawet w kilka osób będzie przyjemnością. 

Wybierając miejsce w salonie, w którym ustawimy to urządzenie warto zwrócić uwagę czy nie jest ono usytuowane naprzeciw okna. Padające na ekran światło może ograniczyć nam widoczność, przez co oglądanie ulubionego programu nie będzie miłym doświadczeniem. Podobnie jest ze sztucznym światłem. W okolicy telewizora nie ustawia się lamp, a świetlówki spod sufitu nie powinny być skierowane bezpośrednio na ekran. 

Wśród mebli RTV mamy do wyboru niskie komódki, na których możemy ustawić telewizor. Ich rozmiar sprawi, że ekran będzie na wysokości naszego wzroku, kiedy siedzimy na sofie i oglądamy program. Dostępne są także specjalne panele, będące tłem dla systemu mebli, do którego to panelu można telewizor przymocować. To dobra alternatywa dla osób, które swój odbiornik wolałyby powiesić. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA