Meble.com.pl - komfort na miarę

Wąskie i niskie szafki RTV wbrew pozorom dają wiele miejsca do przechowywania, a to czy postawimy na niej odbiornik czy też powiesimy wyżej, zależy wyłącznie od decyzji użytkownika. Projekt: Marta i Tomasz Kilan. Fot. Bartosz Jarosz

Miejsce na telewizor. Najlepsze pomysły z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 sty 2015 18:52 (aktualizacja: 30 sty 2015 08:06)

Telewizor to nieodłączny element wyposażenia domu - najczęściej salonu. Zobaczcie w jaki sposób ten sprzęt prezentuje się w polskich wnętrzach.

Telewizor wieszamy dziś na ścianie lub ustawiamy na niewielkich szafkach RTV, które są do tego specjalnie przeznaczone. Poza małą wysokością, dostosowaną do pozycji wzroku osoby siedzącej naprzeciw telewizora, szafki te mają również często praktyczne półeczki, służące do przechowywania płyt z filmami czy muzyką. 

Nie trudno zauważyć, że telewizor w polskich domach stał się nieodłączną częścią wyposażenia wnętrza, do tego stopnia, że się z nim wręcz spaja, stając się nie tylko przedmiotem codziennego użytku, ale również pewnego rodzaju dekoracją. Najpopularniejszym sposobem usytuowania telewizora w salonie, jest powieszenie go na ścianie, co najczęściej widuje się w nowoczesnych wnętrzach. W takich, których jest niewiele mebli, ale za to dużo wolnej przestrzeni. U tych, którzy również marzą o odbiorniku na ścianie, ale nie chcą wiercić w niej nieestetycznych dziur, sprawdzą się segmenty mebli, w których przewidziano specjalne miejsce na ekran. Można również zamocować na ścianie dekoracyjną płytę - drewnianą czy też z architektonicznego betonu - tworząc tym samym ciekawe tło dla telewizora. 

Równie popularnym miejscem dla odbiornika jest niska szafka RTV. Przeznaczona specjalnie do tego celu, bo z miejscem na przechowywanie płyt z filmami. Często w szafkach tego typu jest miejsce na schowanie kabli lub możliwość przepuszczenia ich przez blat szafki bezpośrednio spod telewizora, aby nie plątały się na widoku. 

Wybór mebli, jak i sposobów na ustawienie telewizora w salonie jest spory. Zobaczcie zatem jak odbiorniki prezentują się w polskich domach...

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA