Meble.com.pl - komfort na miarę

Telewizor umieszczony na specjalnej ściance może być doskonałą przegrodą rozdzielającą pomieszczenie. W tym mieszkaniu taką ścianką oddzielono salon od jadalni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Miejsce na telewizor w salonie. Zobacz sposoby projektantów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 lut 2015 15:14 (aktualizacja: 16 lut 2015 08:13)

Znalezienie odpowiedniego miejsca na telewizor w salonie może być problematyczne. Ponadto ograniczony wybór mebli RTV sprawia, że ciężko znaleźć jest odpowiedni model, który idealnie wpisze się w stylistykę salonu. Sprawdźcie, jak z tym problemem radzą sobie projektanci wnętrz...

Ciężko dziś znaleźć mieszkanie lub dom, w którym nie ma telewizora. To sprzęt tak oczywisty, jak lodówka czy pralka. Nie zawsze jednak stanowi on ozdobę wnętrza, zaś częściej zwyczajny gadżet. Można jednak z telewizora uczynić atut pokoju dziennego za sprawą umiejętnego wkomponowania go w aranżację salonu. Projektanci wnętrz coraz częściej odchodzą od klasycznych RTV-ek, zastępując je wybudowanymi pod wymiar ściankami telewizyjnymi. 

Ci, którzy wolą gotowe meble z pewnością pokochają nowoczesne meblościanki, które stanowią swoistą kompozycję półek, szafek i witryn, dających miejsce do przechowywania rzeczy tj. płyty z filmami dvd, płyty kompaktowe, jak również inne przedmioty domowego użytku. Można powiedzieć, że to klasyczne meblościanki, w której przewidziano miejsce na odbiornik telewizyjny. I słusznie, bo tak w większości przypadków jest.

Dla tych, którzy wolą modnie powiesić telewizor na ścianie producenci meblowi przygotowali kolekcje wyposażone w specjalną ściankę, do której ekran można przymocować. Dzięki temu nie musimy wiercić dziur w ścianach. Nowoczesne kolekcje swoją stylistyką, a szerzej, kolorystyką i strukturą stają się tłem dla telewizora i pięknie go eksponują na ścianie. Zwolenników tradycyjnego ustawiania odbiornika na meblu zadowoli ilość kolekcji do wyboru, bowiem dostępne są w sklepach zarówno minimalistyczne moduły ścienne, jak również tradycyjne szafki z otwartymi lub zamkniętymi półkami w wersji klasycznej i nowoczesnej. To zapewnia możliwość dopasowania mebla do stylistyki salonu. 

Podsumowując, telewizor, który stał się nieodłącznym elementem wyposażenia salonu, przeradza się poniekąd w jego dekorację, zyskując, poza funkcją zapewniania rozrywki, całkiem nowe zadanie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA