Meble.com.pl - komfort na miarę

Polacy stawiają na dużo światła w pomieszczeniach. Nie tylko sztucznego, ale także naturalnego. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Mieszkania Polaków. Zobacz najpiękniejsze wnętrza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 sty 2015 15:34 (aktualizacja: 16 sty 2015 08:10)

Poszukując inspiracji warto czasem dyskretnie podpatrzeć jak mieszkają inni, tym bardziej, że polskie domy są urządzone w naprawdę świetnym stylu. Dzisiaj prezentujemy kilka najciekawszych projektów.

W polskich aranżacjach wnętrz zdecydowanie przeważają jasne kolory, lecz nie chłodna biel, a ciepłe beże i kremy. Dużo jest także naturalnych materiałów, które czynią pomieszczenia jeszcze bardziej przytulnymi. Do najpopularniejszych należą naturalne drewno oraz kamień. 

Coraz chętniej otwiera się także poszczególne pokoje, burząc krępujące przestrzeń ściany pomiędzy kuchnią, a salonem, dzięki czemu nawet najmniejsze mieszkania nabierają rozmachu. Wiele zdziałać w tej kwestii może także odpowiednio poprowadzone oświetlenie, za pomocą którego jesteśmy w stanie niemal modelować przestrzeń pokoju. 

Modny ostatnio jest także minimalizm, dzięki któremu pomieszczenia nabierają ogłady i wymuszonego porządku, ale za to optycznie wydają się większe. W dodatkach zaś nie brak elementów nawiązujących do natury, jak skórzane abażury lamp czy poduszki na sofie z motywami zwierzęcej skóry. 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA