Meble.com.pl - komfort na miarę

Minimalistyczny salon powinien być urządzony w taki sposób, aby dawał wrażenie jak największej przestrzeni. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Minimalistyczny salon. Tak go modnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 sty 2016 13:02 (aktualizacja: 07 sty 2016 08:23)

Minimalizm we wnętrzach ma swoje pięć minut. Pokazujemy kilka ciekawych pomysłów na minimalistyczny pokój dzienny.

Minimalizm jest aktualnie bardzo modny niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia. Dążymy do prostoty oraz coraz chętniej pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy. Minimalizm to także przemyślane zakupy, już na etapie wyboru konkretnych elementów aranżacyjnych, czyli kupowanie jedynie takich elementów, które są dobrej jakości i posłużą lata. 

Salon w stylu minimalistycznym jest przestronny, czysty w formie i niezagracony. Jego największą zaletą - oczywiście poza ładnym wyglądem - jest to, że takie nieprzeładowane i pełne przestrzeni wnętrze działa w sposób uspokajający, wyciszający umysł, a co ważne - jest proste w utrzymaniu czystości. 

Sekretem i kluczem do aranżacji wnętrza w stylu minimalistycznym jest ograniczenie mebli i dodatków do absolutnego minimum - zwłaszcza tych drobnych dekoracji, które wprowadzają do wnętrza chaos i zamieszanie. Działa tu zasada - "im mniej, tym lepiej". Stawiamy przede wszystkim na meble o geometrycznej, prostej formie, design oraz oryginalne materiały wykończeniowe. Najbardziej popularne jest szkło, stal i kamień. Powierzchnie mebli są jednolite. Jeśli chodzi o kolory ścian i frontów meblowych to stawiamy na klasyczną, chłodną biel albo szarości. Nasycone, intensywne barwy stosujemy tylko jako dodatek oraz urozmaicenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA