Meble.com.pl - komfort na miarę

Nowoczesne, ultra minimalistyczne wnętrza są teraz bardzo modne. Można w nich doskonale wypocząć, ponieważ mała ilość dekoracji, nie zakłóca naszego spokoju, nie skupia naszej uwagi. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Minimalistyczny salon. Tak go urządzisz z projektantem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 cze 2016 11:13 (aktualizacja: 29 cze 2016 11:33)

Minimalizm jest trendy...także w aranżacji wnętrz. Zaistniał jako odpowiedź na masową i bezmyślną konsumpcję. Jest wyrazem wolności i świetnym sposobem na życie.

Portale i magazyny zajmujące się aranżacją wnętrz zachęcają do zakupu dodatków do domu, a najlepiej do wymiany wszystkich mebli przynajmniej raz na 3 lata. Przekonują nas, że potrzebujemy droższych i coraz to nowszych produktów z ich fabryki, a przy tym sztucznie kreują nasze potrzeby. Bez wątpienia to świetny sposób na zwiększenie zysków, a my dzięki temu mamy pracę, jednak nie da się zaprzeczyć, iż z tego powodu kolekcjonujemy w domach wiele zbędnych przedmiotów oraz zabałaganiamy nasze wnętrza rzeczami, których być może wcale nie potrzebujemy. Kupujemy pod wpływem impulsu. W rezultacie do naszego domu wkrada się harmider i rozgardiasz. Jak temu zaradzić?  

Na początek warto zachować umiar w zakupach i wybierać te meble oraz dodatki, które są nam absolutnie niezbędne. W minimalistycznej aranżacji wnętrz liczy się bowiem to by posiadane dobra były przede wszystkim praktyczne i nie zagracały swoją obecnością otoczenia. Każdy przedmiot powinien mieć swoje przeznaczenie i konkretną funkcję. Brak tu także wszelkich pamiątek, zbędnych dodatków, bibelotów - sentymenty pozostają głównie w myślach, ewentualnie w szafkach, i nie zajmują przestrzeni wnętrza. 

Umiar zachowujemy także jeśli chodzi o kolorystykę. Na ścianach domu minimalisty nie znajdziemy krzykliwych barw, mocnych w wyrazie dekoracji. Wnętrze prezentuje się harmonijnie, ma relaksować oraz dawać spokój i wyciszenie. 

W galerii znajdziecie kilka ciekawych pomysłów na salon minimalisty. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA