Fot. Ballerina

Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 15 paź 2017 20:01 (aktualizacja: 17 paź 2017 14:25)

Minimalizm i biel - stwórz supernowoczesną kuchnię!

Moda na minimalizm w kuchni nie mija, podobnie jak popularność białych mebli. Oba trendy idealnie się ze sobą łączą, tworząc nieco surową, ascetyczną całość, która jednocześnie zachwyca czystością formy. Prezentowane w fotogalerii kuchnie to propozycja dla amatorów właśnie takiego stylu!

Biel nie jest jednowymiarowa, może mieć różne odcienie - od chłodnych, śnieżnych, poprzez nieco cieplejsze, złamane biele - aż po wpadające w krem lub ecru. Zawsze jednak kojarzy się z czystością, światłem i elegancją. Doskonale czuje się w kuchni - zwłaszcza tej, w której królują proste formy, minimalizm, gładkie powierzchnie i geometryczne kształty. Biel podkreśla urok zarówno powierzchni wysokopołyskowych, jak i matowych. Dobrze łączy się z innymi kolorami, w tym z czernią, szarością i odcieniami naturalnego drewna, ale równie efektownie wygląda w wersji mono, kiedy nic nie zakłóca śnieżnych powierzchni.

Wbrew pozorom biała, minimalistyczna kuchnia nie jest wcale trudna w utrzymaniu. Białe fronty o wiele lepiej znoszą odciski palców niż np. czarne, a wszelkie smugi i plamy są wyraźnie widoczne, przez to łatwe do usunięcia. Wybierając taką kuchnię, warto pamiętać o odpowiednim doborze blatu, a także sprzętu AGD. Oba te elementy mogą być utrzymane w tym samym odcieniu co fronty, albo - w wersji dla odważnych - wyraźnie ze sobą kontrastować.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce