Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Siena White" firy Halupczok. Fot. Halupczok.

Minimalizm i klasyka w bieli – 20 modnych wnętrz kuchennych

  • Autor: uk
  • 12 marz 2014 06:54 (aktualizacja: 16 marz 2014 13:57)

Najmodniejsze kuchnie świetnie prezentują się w bieli. Biel w kuchni jest ponadczasowa i wcale nie musi kojarzyć się z monotonią stylistyczną. Co zyskujemy dzięki bieli?

Niekiedy biel jest zestawiana z dekorami drewnopodobnymi lub intensywnym kolorem. Częściej jednak biel panuje wszechwładnie w kuchniach niczym w specjalistycznym laboratorium.

Niewątpliwie biel rozjaśnia i jednocześnie powiększa wnętrze. Meble kuchenne wykończone w białym lakierze w połysku zapewniają elegancki i reprezentacyjny wygląd wnętrza.

Zestawienie minimalistycznych geometrycznych brył mebli z bielą przynosi efekt modnej„sterylnej” estetyki w kuchniach. Estetyka ta jest też podkreślana przez wysoką zabudowę „zblokowanych” szaf bezuchwytowych z wbudowanym AGD, tworzących jedną „ścianę”. Powstaje więc wrażenie, że w kuchni właściwie nie ma szafek jako oddzielnych „bytów”. Na pierwszy plan wysuwa się tylko „ściana szafek” oraz wyspa kuchenna niczym ogromny prostopadłościan! Warto zaznaczyć, że często stosuje się następujące połączenie: wysoka zabudowa wykończona jest w połysku, zaś dolna zabudowa - w półmacie.

Dekoracyjnym elementem białych minimalistycznych mebli kuchennych są podświetlone ścienne panele szklane oraz fronty wykonane z mlecznego szkła. Istotną rolę w modnych kuchniach odgrywa też gruby blat, na przykład granitowy lub w kolorze stali bądź betonu jasnego. Na nowoczesną kompozycję wpływa też płyta grzewcza zamontowana na równo z blatem roboczym oraz aluminiowe uchwyty.

Zobaczmy, jak biel kreuje się na konkretnych przykładach.

Zestaw mebli kuchennych „Oktawia Soft” firmy Atlas Meble Kuchenne inspirowany jest stylem i architekturą światowych metropolii. Uwagę przyciągają zaokrąglone krawędzie korpusów oraz frontów. Biel zdaje się uwypuklać te zaokrąglenia. To z kolei nasuwa skojarzenia z karoserią sportowego samochodu. Łagodną, miękką linię zabudowy powtarzają uchwyty umieszczone na krawędziach frontów.

Biel pojawia się również w kolekcji „Magma”, lecz w tym przypadku podkreśla wyraziste linie geometrycznych brył. Zabudowa w kształcie litery „U” zapewnia swobodę i ergonomię kuchennych prac. Funkcjonalny półwysep wyposażony jest w szuflady także od strony salonu. Wyróżnikami tego zestawu są m.in. fronty z MDF-u o gr. 22 mm ze zintegrowanymi uchwytami, szafki górne wyposażone w system bezuchwytowy. Blat wykonany jest na bazie laminatu HPL w dekorze imitującym strukturę kamienia.

Z kolei biel kuchni „Siena White” firmy Halupczok współgra z elementami transparentnymi – z gładkimi powierzchniami szkła i lakieru. Na efekt rozświetlenia wnętrza wpływa nie tylko biel, ale też zastosowanie oświetlenia, zwłaszcza w elementach szklanych. Kuchnia jest bogata w wiele wysmakowanych detali. Przykładem mogą być podświetlone uchwyty z wstawką za szkła piaskowanego. 

Kuchnia „Liguria” firmy Halupczok z jednej strony jest sterylna – głównie za sprawą połyskliwej i gładkiej bieli kuchennych frontów, co przywodzi na myśl pokrytą śniegiem górę. Z drugiej strony – mamy „wyrwę” w tej krainie śniegu - wyłania się szara wyspa kuchenna w znaczniej części obłożona naturalnym, chropowatym łupkiem.

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA