Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Adriana Furniture

Minimalizm we wnętrzu - zobacz, jakie meble pozwolą go stworzyć!

  • Autor: bm
  • 10 gru 2017 22:05 (aktualizacja: 11 gru 2017 12:16)

Za co można pokochać minimalizm we wnętrzu? Za to, że jest synonimem porządku, sterylności, czystości formy, prostoty. Polubią go osoby szukające spokoju, wyciszenia, ale także pełnej kontroli nad przestrzenią i otaczającymi nas przedmiotami. W minimalistycznym wnętrzu każda rzecz ma swoje miejsce.

Wbrew pozorom nie jest łatwo wprowadzić do mieszkania styl minimalistyczny. Zresztą, czy to w ogóle jest styl, czy raczej sposób na życie? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, musimy nasze wnętrze wyposażyć w meble i inne elementy aranżacji. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na proste, geometryczne sprzęty w stonowanych kolorach: bieli, szarości, czerni, antracycie lub odcieniach beżu i écru.

Minimalizm to gładkie fronty, najczęściej pozbawione uchwytów, frezowań i innych elementów dekoracyjnych, matowe lub połyskujące. To kanciaste sofy bez miękkich krągłości, zakładek i nadruków. Powierzchnie bez widocznego usłojenia drewna czy innych elementów jego struktury. Dekory odwzorowujące surowy beton, stal i kamień, elementy gładkiego szkła i proste bryły, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie przypominają meble…Ważne jest, by elementy takiego wnętrza były wykonane z wysokiej jakości materiałów, wszelkie niedoróbki czy bylejakość będą bowiem widoczne jak na dłoni. Styl minimalistyczny nie lubi nadmiaru szczegółów i agresywnych kolorów. Jego zadaniem jest uspokajać wzrok i umysł, pozwalać na pełny relaks i koncentrację na tym, co ważne i piękne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA