Meble.com.pl - komfort na miarę

W małej kuchni doskonale sprawdzają się jasne kolory i czerń w formie przeszkleń. Fot. IKEA

Modna kuchnia. 10 aranżacji w czerni i bieli

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 maj 2015 17:28 (aktualizacja: 06 maj 2015 08:44)

Czerń i biel to bardzo eleganckie połączenie kolorystyczne. W kuchni jest bardzo pożądane ze względu na swój urok, naturalne piękno i stylowy charakter.

Biel i czerń mimo tak skrajnych odcieni mają ze sobą wiele wspólnego. Obie barwy są bardzo charakterystyczne, doskonale prezentują się w nowoczesnych i uporządkowanych kuchniach. Połączenie tak skrajnie różnych kolorów w jednym miejscu może być jednak ryzykowne, dlatego musi być dobrze przemyślane i dokładnie zaplanowane. 

Jeśli chodzi o fronty meblowe najlepiej jest wybierać te w wykończeniu połysk, bowiem bez względu na kolor będą one doskonale odbijać światło słoneczne i sztuczne. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią lepiej zdecydować się na białe meble, a czerń zaplanować w postaci subtelnych akcentów, jak dodatki czy sprzęty AGD. 

Dodatki w czarno-białej kuchni dobierajmy z uwzględnieniem '"ilości" zastosowanych barw. Jeśli przeważa kolor biały, dobrze jest go przełamać czarną lampą, krzesłami lub dodatkami. Z kolei w nawet najbardziej nowoczesnej i minimalistycznej czarnej kuchni warto zastanowić się nad białymi akcentami w postaci kuchennej zastawy, blatu lub designerskich elementów wyposażenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA