Meble.com.pl - komfort na miarę

Cegła to świetny sposób na wizualne ocieplenie wnętrza w stylu loft. Projekt: Adam i Monika Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia. Ciekawe aranżacje w industrialnym stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 wrz 2015 10:38 (aktualizacja: 30 wrz 2015 08:49)

Na ścianie beton lub cegła. Całość dopełniają oryginalne meble oraz dodatki. Wnętrza zainspirowane pofabrycznym klimatem są niezwykle klimatyczne.

W dobie mody na lofty, a więc na mieszkania zaaranżowane w dawnych przestrzeniach poprzemysłowych kuchnie zainspirowane stylistyką industrialną zdobywają coraz większe grono zwolenników. Co je wyróżnia?  

Styl industrialny nawiązuje do otwartych przestrzeni fabrycznych oraz dużych okien o zrytmizowanych podziałach szyb. Jeśli więc styl ten miałby zostać zrealizowany, należy pamiętać o otwartej przestrzeni i odpowiednim oświetleniu. 

Następnym, ważnym elementem aranżacji jest eksponowanie anachronicznych w wyglądzie materiałów. I tak, na ścianach najlepiej sprawdzi się tynk, cegła czy beton. Ich surowość jeszcze bardziej podkreślimy eksponując elementy konstrukcyjne wnętrza. Mogą to być wszelkiego rodzaju kratownice, belki, słupy podpierające czy stalowe wiązania. Kolory dominujące w kuchni loft to zimna biel, szarość w całej gamie rozbarwień od antracytu, aż po jasne piaskowe odcienie, a także barwy połamane i jakby przybrudzone – wypalona cegła, sadza czy ciemnożółty. 

We wnętrzach w stylu loft idealnie sprawdzą się elementy sugerujące poprzemysłowe pochodzenie, jak lampy stojące w formie reflektorów lub stare tablice informacyjne na ścianach. Dobrze sprawdzą się czarno-białe zdjęcia czy plakaty. Inną opcją są wszelkie meble i gadżety wiążące się ze stylem lat 50. o 60. ubiegłego wieku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA