Meble.com.pl - komfort na miarę

Żaluzje przyciągają wzrok i akcentują fronty meblowe. Oferują zarazem wysoką funkcjonalność. Oszczędzają miejsce w porównaniu do klasycznych szafek, a dostęp do ich zawartości jest prosty i wygodny. Fot. Ballerina Küchen

Modna kuchnia. Efektowne kolekcje z żaluzją

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 kwi 2015 09:01 (aktualizacja: 03 kwi 2015 08:00)

Żaluzje meblowe to stylistycznie ciekawa alternatywa dla tradycyjnych frontów kuchennych. Oprócz zalet technicznych, zachwycają eleganckim, modnym designem.

Żaluzje są istotnym elementem wyposażenia mebli kuchennych. Mają wiele zalet. Oszczędzają miejsce w porównaniu do szafek otwieranych w klasyczny sposób, a także zapewniają łatwy i wygodny dostęp do ich zawartości. Sprawdzają się przede wszystkim w miejscach, w których powierzchnia otwierania jest ograniczona, na przykład w przypadku szafek narożnych, bądź szafek wiszących tuż przy bocznej ścianie. W ustawionym na blacie korpusie szafki można zorganizować np. bufet śniadaniowy. Na blacie ulokować toster, ekspres do kawy, ustawić pudełka ze słodyczami, a na półkach powyżej - talerze i szklanki czy kubki. Żaluzje pozwalają także ukryć rozgardiasz, rzadko używane sprzęty, pojemniki z przyprawami czy mało estetyczne gniazdka i przełączniki. Wystarczy jeden ruch ręką, aby opuścić żaluzję  i zasłonić szafkę. 

Jeśli chodzi o wzornictwo żaluzji, wybór jest bardzo duży. Do wyboru mamy modele wykonane z aluminium, tworzywa sztucznego oraz szkła. Każdy z nich niesie z sobą różne efekty estetyczne, przyciągające wzrok, akcentujące „urodę” nowoczesnych frontów - optykę szkła, optykę stali szlachetniej lub „chłodnego” aluminium.

Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów na żaluzje w kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA