Meble.com.pl - komfort na miarę

Klasyczne meble kuchenne doskonale prezentują się w bieli. Fot. Studio Amir/Max Kuchnie

Modna kuchnia. Jasna czy ciemna?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 sty 2017 16:34

Podczas urządzania kuchni czeka nas wiele ważnych decyzji i dylematów. Dziś zastanowimy się jaka kuchnia sprawdzi się lepiej – jasna czy ciemna?

Biel króluje

Od kilku lat w naszych kuchniach królują jasne barwy. Jest to nieodłączny element każdej nowoczesnej kuchni. Najpopularniejsza jest biel i wszelkie jej odcienie. Nie ma się co dziwić – w końcu biel jest najbardziej uniwersalnym kolorem jaki istnieje. Jest ona idealnym tłem dla wszystkich barwnych dodatków. Świetnie prezentuję się także 'solo', dlatego jeszcze długo pozostanie na topie. Biel często kojarzona jest z minimalistycznym wnętrzem, ale równie często wykorzystywana jest w romantycznych i angielskich aranżacjach.

Biel ponad wszystko

Biel oprócz nienagannej prezencji, korzystnie wpływa na każde wnętrze. Dodaje przestrzeni, optycznie powiększa oraz dodaje uczucie lekkości i niewinności. Białe pomieszczenia wydają się nie tylko większe, ale także czystsze, co jest szczególnie przydatną cechą w kuchni. Osoby, które niezbyt dobrze czują się w białych surowych wnętrzach mogą zdecydować się na liczne dodatki w intensywnych kolorach. Z pewnością ożywią one w ten sposób wnętrze. Jasna kuchnia prezentuje się wręcz fenomenalnie – zarówno w sztucznym, jak i dziennym świetle.

Ciemna strona kuchni

Po przeciwnej stronie bieli – stoi czerń. Czerń, podobnie jak biel, świetnie prezentuje się w kuchennym wnętrzu. Jest bardzo efektowna i nadaje kuchni elegancji i nutkę tajemniczości. Bawiąc się czernią możemy podkreślić walory i zalety pomieszczenia, a także zamaskować i ukryć jego wady. Idealnie sprawdzi się w przypadku dużych pomieszczeń. Niestety, czerń to dość problematyczny kolor. Czarna kuchnia musi być dobrze oświetlona, abyśmy mogli bez problemu przygotowywać posiłki. Czarne meble świetnie się prezentują, szczególnie te w wysokim połysku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA