Meble.com.pl - komfort na miarę

Szkło z subtelnym nadrukiem sprawia, że powierzchnia nad blatem jest wyszukaną ozdobą kuchni. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki Fot. Bartosz Jarosz

Modna kuchnia. Najciekawsze pomysły na ścianę nad blatem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 kwi 2015 09:29 (aktualizacja: 15 kwi 2015 08:03)

Nie macie pomysłu na wykończenie przestrzeni nad blatem? Nie wiecie jak sprawić, aby była wizualnie atrakcyjna? Oto kilka przykładów, które was zainspirują.

Ściana nad kuchennym blatem to miejsce dość newralgiczne, a jednocześnie bardzo ważne z punktu widzenia aranżacji wnętrza. Z jednej strony materiał, który tam położymy powinien być odporny na temperaturę i częste mycie, z drugiej zaś ważne jest, aby był wizualnie atrakcyjny, efektowny i pasował do całej aranżacji mieszkania. 

Najprostszym sposobem na ścianę nad blatem jest wykończenie jej płytkami ceramicznymi. Do wyboru jest wiele wzorów i kolorów płytek - w sklepie bez trudu znajdziemy wzór, który będzie pasował do całości aranżacyjnej wnętrza. Warto jednak zastanowić się nad nieco bardziej ciekawszą opcją, i na ścianie kuchennej ułożyć kamień lub przezroczyste, matowe bądź lakierowane szkło. Nad blatem można też umieścić drewno, drewniane lub laminowane panele podłogowe, płyty pokryte fornirem czy wodoodporną sklejkę pod warunkiem, że je w odpowiedni sposób zabezpieczymy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA